Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Aktivní i odpočinková dovolená v městě Preko

Městečko Preko je jedním z nejznámějších míst na východě ostrova Ugljan. Jedná se o hlavní dopravní a administrativní uzel ostrova a také velmi turisticky atraktivní a vyhledávanou oblast. Ostrov, na kterém město Preko leží, náleží do zadarského souostroví. Známé město Zadar se nachází přímo na protějším břehu.

 

 

Při návštěvě tohoto malebného města najdete nejen typickou dalmatskou architekturu, která se vyznačuje úzkými uličkami, kamennými domy, červenými střechami, ale také omamnou chorvatskou přírodu. Na romantické večerní procházky lze využít dlouhou promenádu táhnoucí se podél pobřeží. Zde naleznete nespočetné množství obchodů se suvenýry, bary, kavárny a restaurace. Pokud jste příznivci aktivní dovolné, rozhodně doporučuji navštívit chorvatskou přírodu.

Oblast v okolí města Preko nabízí také kopce vhodné pro pěší turistiku i cykloturistiku. Množství zeleně, které zde roste, dalo ostrovu název „Zelený ostrov“. Můžete nasávat vůni borovic, olivovníků, fíkovníků či vinné révy.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Ani v tomto městě nechybí přístav, kde můžete shlédnout mnoho krásných lodí. Jedná se o ideální místo pro procházky či posezení v jedné z blízkých kaváren. Z Preka lze vyjet také na pevnost sv. Michala, která se tyčí v nadmořské výšce 265 metrů. Pevnost byla vybudována ve 13. století v benátském stylu. K pevnosti se dostanete po tří kilometrové cestě, na jejíž konci na vás čeká úchvatný výhled.

 

  Tip na hotel:  Apartment Tea Cena na noc pro dva - 1 200 Kč
  Tip na hotel:  Apartment Sonja Cena na noc pro šest - 1 420 Kč

 

Za turistikou, památkami či válením se na pláži

Dalším tipem, kam vyrazit na výlet může být už jednou zmiňované město Zadar. Dostanete se tam trajektem z přístavu za pouhých třicet minut. Nicméně i Preko nabízí značné množství památek. Obdivovat můžete velké množství historických budov, kostely či františkánský klášter mnichů, nacházející se na nedalekém ostrůvku Galovac. Tento kláštěr pochází z 15. století.

Vydáváte se do města Preko za pouhým odpočinkem, naleznete zde několik pláží. V přírodních zátokách se většinou vyskytují skalnaté a písčité pláže. Čeká zde na vás křišťálově čisté moře a možnost využít mořské vody nejen ke koupání, ale i k plachtění či surfování. Hlavní městská pláž, pláž Jaz, nese modrou vlajku, která značí čisté tyrkysové moře. Tato pláž je písčitá, vhodná pro rodiny s dětmi a mladé lidi. Nachází se zde například dětské či volejbalové hřiště.

 

 

Autor: Katka Čajánková

 

 

     
 

Čtěte také: Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

 
     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.