Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Bergamo: lombardské město, ve kterém mají lanovky jako MHD

Město v severní Itálii, je blízkým sousedem Milána, najdete jej v regionu Lombardie. Je obklopeno sedmi pahorky, možná symbolicky stejně jako Řím. Tato oblast je v zimním období atraktivním a častým cílem  lyžařů díky blízkosti italských Alp.

 

 

 

Trocha z historie

Podle legendy jeho historie spadá až do biblické doby po potopě světa. První historické doklady však pocházejí z období starověku.

Později je minulost města poznamenaná římskými vlivy. Římané dali městu i jeho dnešní název. Benátčané mu vládli od 15. do 18. století, dokládají to nám například vyobrazení benátského lva svatého Marka na budově Palazzo della Ragione, původně středověké radnice a dalších budovách.

 


Město se skládá ze dvou částí

Horní město v sobě nese atmosféru historie bohaté na události je centrem politického dění.

Dolní město bylo založeno nedávno a je centrem obchodu a výroby. Narazit tu můžete i na harlekýna, jehož je Bergamo kolébkou, a je neodmyslitelnou součástí slavné commedia dell´arte.

 

 

Unikátní místní chloubou jsou lanovky tzv. funicular, ty jsou dokonce zařazeny do městské hromadné dopravy. Spojují Dolní a Horní město a také Horní město s vrcholem San Vigilio. Odtud se můžete kochat krásným výhledem na město, v jedné z nejžádanějších lokalit města stojí metr čtvereční pozemku i 5 tisíc EUR. 

 

 

 

Památky, které stojí za návštěvu:


Piazza Vecchia

Reprezentativní jádro historického centra poskytuje pohled na staré patricijské domy, Palazzo della Ragione (radnice), najdete tu zde i Palazzo Nuove, nyní sídlo městské knihovny, uprostřed stojí fontána připomínající historii spjatou s Benátkami – lvy svatého Marka. Dominantou náměstí je však vyhlídková věž Torre del Campanone, vstupenky na ní jsou však v omezeném množství.

 

Santa Maria Maggiore

Průjezdem z Piazza Vecchia se dostanete na Piazza del Duomo, náměstí, které skrývá největší historické poklady. Nejvýznamnější památkou je původně románská bazilika, jejíž stavba započala v roce 1137, najdete v ní však i prvky renesanční a barokní. Italský skladatel Donizetti, místní rodák, spočívá právě zde, obdivovatelé mu sem dodnes přinášejí čerstvé květiny.

 

Cappella Colleoni

V sousedství baziliky najdete i slavnou kapli Colleoni, která byla vystavěna ve stylu lombardské renesance, pyšní se bohatou výzdobou fasády a vykládaným barevným mramorem. V kapli spočívá i samotný kondotiér Colleoni se svou dcerou Médeou.

 

Cattedrale di Sant’Alessandro

Na konci Piazza del Duomo se ukrývá ještě jedna církevní památka, a to katedrála svatého Alexandra postavená v roce 1459 s neoklasicistní fasádou z konce 19. století. Vejděte dovnitř, okouzlí vás nádherný barokní interiér.

 

Rocca Muzeum

Bastion ze 14. století, ke kterému se dostanete z Piazza Mercato, je zasvěceno boji za svobodu a nezávislost Itálie zvanou risorgimento. Najdete v něm rozličné exponáty a dokumenty týkající se boje za nezávislost.


Cesta tam a zpět plus ubytování

Dopravíte se sem nejlevněji z Prahy nebo Ostravy pomocí pravidelných linek nízkonákladových dopravců Wizzair a Ryanair.

Cesta z Prahy s Wizzair trvá 1h 25m a z Ostravy na palubě Ryanair o deset minut déle .

Cena zpátečních letenek z obou odletových míst začíná na 580 Kč. 

 

Ubytování taky není drahé, hotely rezervujte zde již od 630 Kč/noc a osoba

Tip na hotel: Angolo Del Poeta Cena za noc pro dva - 1 786 Kč
Tip na hotel: Best Western Hotel Cena za noc pro dva - 2 852 Kč
Tip na hotel: Alta Via Cena za noc pro dva - 2 320 Kč

 

 

 

 


Čtěte také:

Letiště Bergamo (BGY)

Ryanair: Ostrava - Milán (Bergamo) již za 430 Kč

Akční letenky do Milána - Bergamo za 869 Kč

Je libo Bergamo nebo Milán za 598 Kč

Jak dlouho trvá let do Bergama?

Last minute zájezdy do Itálie

Italská jezera

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.