Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Cestopis z Izraele: Tel Aviv

Tel AvivCesta na letiště Ben Gurion v Tel Avivu trvá přímou linkou z Prahy něco málo přes čtyři hodiny. Letištní kontroly byly trochu zdlouhavé, ale nebylo to nic, s čím bychom nepočítali.

Izrael je zemí velice diskutovanou pro svou bezpečnost či nebezpečnost, naše obavy se však po chvíli pobytu v Tel Avivu rozplynuly. Lidé byli vstřící a usměvaví, slunce nás zahřívalo svými paprsky a my si v lednu plnými doušky užívali příjemných 18 stupňů.

Jako způsob cestování jsme zvolili veřejnou dopravu. Vždy byl dost velký problém pochopit, jaký spoj zvolit, abychom se dostali do cílové lokality. Anglické nápisy nebyly zdaleka všude, kde jsme je jako naivní evropští turisti očekávali. Anglicky nemluvící řidič autobusu, který nám již za jízdy vracel mnoho a mnoho drobných mincí, nás skutečně fascinoval. A nebyl jediný.

 

 

Tel Aviv

 

Ačkoliv jsme se zde cítili bezpečně a neměli jsme rozhodně pocit, že bychom se měli stát obětí nějakého útoku, co se týče dopravy, na bezpečnost se tu moc nehraje. Ale lidé jsou na to zvyklí, nedělá jim problém vběhnout do vozovky plné rychle jedoucích aut v několika pruzích a "risknout to". Doprava je zde na některých místech opravdu hustá.

 

Hotely přes booking.com

 

Beachfront Hostel

Cena na noc pro dva - 1 750 Kč
 

Prima City Hotel

Cena na noc pro dva - 3 300 Kč

Mapa

Z Prahy do Tel Aviv létá aerolinka Wizzair, trasa přímého letu

 

 
 Informce o Letišti Tel Aviv (TLV), čtěte zde
 

 

Tel Aviv je díky svým krásným dlouhým plážím takové prázdninové město. Mnoho lidí se po pláži prochází, jsou zde zahrádky restaurací a kaváren s jedinečným výhledem a ve vzduchu je cítit příjemná slaná vůně Středozemního moře.

A pokud nechcete přímo k moři, kousek dál najdete vždy nějaký park, kde si na trávě můžete rozložit deku a udělat si piknik.

 

Tel Aviv

 

Zaujala nás část Tel Avivu zvaná Jaffa. Je zde starý přístav a také je to umělecká čtvrť, kterou se vyplatí si skutečně pečlivě projít. V přístavních skladištích jsme objevili volně přístupné galerie alternativního umění. Některé obrazy byly opravdu povedené. V centru této části se můžete pokochat zahradami, které vás dovedou na několik vyhlídek pyšnících se typickým pohledem na mrakodrapy Tel Avivu obklopené nebesky modrým mořem.

 

              Další článek z tohoto města si můžete přečíst zde

Tel Aviv

 

V centru města se nachází mnoho vysokých moderních budov. Tel Aviv nám připadal jako město kontrastů. Moderní architektura je vzápětí střídána starobylými památkami a všude kolem rostou palmy.

Jelikož máme rádi rozmanitou architekturu, moc se nám líbily také domy postavené ve stylu Bauhaus, kterých je zde skutečně mnoho. Právě díky nim je centrum Tel Avivu památkou UNESCO.

 

Tel Aviv

 

Kašny, náměstí, široké boulevardy, to vše tvoří Tel Aviv. Je to hodně atmosferické město, které je sice složeno z několika zdánlivě nesouvisejících částí, ale dohromady tvoří opravdu zajímavý celek.

A když je člověk už unavený z památek a má chuť na něco dobrého, tržnice nabídne mnoho druhů čerstvého exotického ovoce, kterému nejde odolat. Anebo si na bleším trhu můžete koupit nějaký zajímavý suvernýr, který vám bude připomínat zdejší pestré zážitky.

 

Tel Aviv

 

Autor: Karolína Vystrčilová

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Rady a tipy na cestu do Izraele

Srdce Izraele, to je pulsující Tel Aviv

Bratislava – Izrael a zpět za 1 352 Kč

Město Eilat

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.