Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Město Eilat

Eilat je jediným izraelským městem, ležícím přímo u Rudého moře. Začíná přímo u egyptské hranice a těsně sousedí také s Jordánskem, nachází se na konci Akabského zálivu

Lokalita díky 360  slunečnými dny do roka získala popularitu u všech, kteří chtějí utéct před zimou. V letních měsících zde teplota vzduchu stoupá až ke 40 °C.

 

     
                                    Předpověď počasí - Eilat  
     

 

 

Korálový svět

Korálové útesy Rudého moře patří k nejbohatším ekosystémům na Zemi. Korálové podloží zde sahá většinou až k pevnině, takže je celé pobřeží lemováno potápěčskými centry.

Podmořská stanice Korálový svět je bezesporu místní turistickou atrakcí číslo jedna. V tomto oceánografickém komplexu lze zblízka pozorovat úžasný podmořský život.

Více informací: The Underwater Observatory Marine Park - Coral World

Má celkem 25 nádrží a lze zde sledovat přes 500 druhů  ryb, mořských korálů a hub. V hloubce 6 metrů pod hladinou se nachází samostatná stanice s podmořskou faunu a flórou. Mezi velmi obdivované živočichy patří zejména želvy a žraloci.

Od stanice vyplouvá tzv. Žlutá ponorka, se kterou se návštěvníci mohou potopit až do 60 metrové hloubky.

 

 

 

 

Do delfíní zátoky s dětmi
Na typické pláži uvidíte delfíny v jejich přirozeném prostředí. Lze je taky pozorovat z paluby lodě, z rozhleden nebo při potápění s průvodcem.

 

Nedostatek pitné vody? Žádný problém, získáme ji z moře
Největší problém, kterému musí město čelit, je malé množství pitné vody. Ta se získává odsolováním vody z Rudého moře nebo přepravou z vnitrozemí.

 

Doly Timna
Národní park Timna se rozkládá cca 25 kilometrů na sever od města Eilat. Nejpozoruhodnější částí parku jsou nejstarší měděné doly na světě, jejichž stáří se odhaduje na více než 6 tis. let.

 

Přes zdejší Akabský záliv vidíte až do sousední Saudské Arábie a Jordánska.

Nedaleko odtud na egyptsko-izraelské hranici stojí Hotel Hilton, který byl roku 2005 cílem teroristického útoku, při němž zahynulo několik desítek turistů. Hotel je častým cílem Izraelců. Jezdí sem kvůli kasinu, jelikož jinde v Izraeli jsou zakázána.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Sea Princess Motel

Cena na noc pro dva - 1 098 Kč
 

Custo Club

Cena na noc pro dva - 1 155 Kč
 

Neptun Dive Resort

Cena na noc pro dva - 1 320 Kč

 

Hned za městem začíná Negevská poušť, se kterou dynamické město Eilat kontrastuje množstvím zeleně, obchodních center, restaurací, barů, hotelů,...
 

 

 

Zajímavostí je Mezinárodní letiště (ETH) ležící pouze několik desítek metrů od vyhlášených pláží mezinárodních hotelových řetězců. Letadla tak návštěvníkům přelétají doslova nad hlavami.

 

Další mezinárodní aeroport Ovda (VDA) se nachází cca 63 km od centra města.
   

 

Letenky z Prahy do Eilatu - přehled na Kiwi.com.

Z Bratislavy sem létá společnost Ryanair. Doba přímého letu - 3h 55 m.

 

Přestože Eilat blízce sousedí s Egyptem, tak pláže se ani zdaleka nedají srovnávat. Zatímco v Egyptě má každý hotel pro sebe několik stovek metrů pobřeží, v Eilatu se musí desítky hotelů mačkat na malém kousku pobřeží. Cenová hladina pobytových zájezdů je však v Izraeli celkově vyšší.

 

Autor: Klára Ličmanová

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, GalilTV, Potápění v Eilatu

 

Mohlo by vás zajímat:

Z Bratislavy do města Eilat a zpět na konci roku za 1 445 Kč

Dnes vzlétl první letoun Wizzairu na přímé lince z Prahy do Ejlatu

*Last minute zájezdy do Eilatu - přehled

Bratislava – Izrael a zpět za 1 352 Kč

Rady a tipy na cestu do Izraele

Cestopis z Izraele: Tel Aviv

Placení v Izraeli, měna

Teplota moře

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.