Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Tel Aviv (TLV)

 

TLVNa Ben Gurionově mezinárodním letišti je opravdu rušno. Aby ne, v celé Izraeli je největší a také nejvytíženější. Roku 2016 tímto leteckým uzlem prošlo téměř 18 milionů pasažérů.

Hebrejsky se tomuto letišti říká Natbag, ale je také známo jako Tel Aviv, ačkoliv je od tohoto města vzdáleno 15 km. Stará se o něj Izraelská správa letišť, jež má na starost nejen správu letišť jako takových, ale i vzdušných hraničních přechodů mezi sousedními státy Egyptem, Jordánskem a Palestinskou autonomií.

 

 

Webové stránky aeroportu

Odlety a přílety

 

Historie aeroportu

Otevřeno bylo roku 1936 a svůj první název dostalo za dob Britského mandátu v letech 1920—1948 Wilhelmovo letiště.

Když se v oněm roce 1948 mandát rozpadl na Jordánsko a Izrael, bylo letiště přejmenováno na Lodské letiště (někdy se používalo také označení letiště Lod), a vydrželo mu to až do roku 1973, kdy nastoupil do funkce první izraelský premiér David Ben Gurion, na jehož počest vznikl název používaný v současnosti.

 

Zdroj: openstreetmap.org

 

Současnost

Na letišti Tel Aviv jsou doma letadla leteckých společností El Al, Arkia Israel Airlines a Sun d'Or International Airlines a Israir Airlines.

V současné době má letiště tři ranveje a nevypadá to, že by se měl tento stav v nejbližší době měnit. Létají zde letadla jak veřejná, tak soukromá, ale i vojenská. Každý terminál má svoji funkci. Terminál č. 1 slouží pro vnitrostátní lety, charterové a v létě i nízkonákladové lety, ten třetí právě pro lety mezinárodní.

 

 

 
Krátký průvodce Tel Aviv, čtěte zde
 

 

 

Co se týče bezpečnosti, ta je na Ben Gurionově mezinárodním letišti tak spolehlivá a dobře zajištěná, že je toto letiště považováno za nejbezpečnější na světě.

 

 

Dohled tu drží nejen policie, ale i vojenské jednotky IOS (ne operačního systému firmy Apple, ale Izraelských obranných sil), které se v prostoru letiště pohybují nejen v uniformách, ale také v civilu. Došlo zde sice k několika teroristickým útokům, např. roku 1972, avšak ještě nikomu se nepovedlo zde úspěšně unést nějaké letadlo.

 

Jak se sem dopravíme?

TLV

Trasa přímého letu z Prahy, nejlevnější spojení na této trase poskytuje maďarská aerolinka Wizzair. Přehled všech spojů na Kiwi.com

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Rady a tipy na cestu do Izraele

Cestopis z Izraele: Tel Aviv

Srdce Izraele, to je pulsující Tel Aviv

Bratislava – Izrael a zpět za 1 352 Kč

JERUZALÉM: Davidovo město na křižovatce kultur

Průvodce - Město Eilat

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.