Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o městě Chania

cs.wikipedia.orgChania je město, přístav a také centrum západní části Kréty. Leží na severozápadním pobřeží ostrova a jedná se o jedinečné romantické místo. Velmi často je označováno jako Benátky východu a Kráska západu.

Jedná se o důležité centrum, právě i díky tomu, že dlouhou dobu bylo hlavním městem celé Kréty. Jeho okolí je nejúrodnější a nejzelenější místní oblastí, která je obklopena vysokými vrcholy pohoří Lefka Ori.

Město Chania je v dnešní době vyhledáváno spíše jako cíl výletů pro turisty, kteří jsou ubytováni v přilehlých letoviscích.

 

 

Přímo ve městě také narazíte na vhodné ubytování, ale většina turistů míří spíše do zmíněných letovisek. Je zde dobré autobusové či taxi spojení, takže můžete večer vyrazit na příjemný výlet a pokochat se západem slunce, který je krásně viditelný přímo z přístavu.

Chanica byla založena Benátčany až ve 13. století. Vybudovali ho na místě antického města Kydonia.

Centrum města je tvořeno benátskými renesančními domy, které byly přestavěny a dostavovány za vlády Turků, takže zde najdete i orientálnější architektonické prvky.

Po druhé světové válce bylo město dost poničené, ale i přesto zde bylo zachováno velké množství historických budov, které nám v dnešní době připomínají krásu benátské architektury.

 

cs.wikipedia.org

 

Město s bohatou historií vás vždy zaujme mnohými památkami. Mezi zajímavosti, které je dobré navštívit, jistě patří kostel San Salvator z 16. století, klášter San Nikolao na náměstí Splantzia či starobylá Janičářská mešita.

Staré město je obklopeno dlouhými hradbami z 16. století a zbylá část benátské pevnosti Schiavo se v současné době restauruje.

 

 

Pro centrum města jsou typické benátské domy, mezi kterými jsou malebné úzké uličky. Zde se také můžete schovat ve stínu, který vám nabídne budova tržnice z roku 1911, která se nachází velmi blízko přístavu. Je postavena ve tvaru rovnoramenného kříže. Tato tržnice je fixní, jak časově tak i místně. Otevřená je každý den v týdnu.

Narazíte však i na druhou tržnici, která je sice větší, ale přístupná pouze v sobotu. Jestli si budete chtít odpočinout po dlouhé procházce městem, můžete zavítat do místního parku, kde se nachází malá zoo s oblíbenými kozami Kri-kri.

 

Chania

  Trasa letu z Prahy s jedním přestupem v Athénách, přehled tarifů na Kiwi.com

 

Chania je benátský přístav s majákem, který je umístěn na konci mola. Také se zde nalézá stará zbrojnice, která v současnosti slouží jako skladištní doky a část k výstavním účelům.

Ve městě nemusíte chodit pouze po památkách, ale zlákat vás mohou i místní muzea. Nacházejí se zde rovnou tři, v katolickém kostele je umístěno Muzeum lidového umění, v gotickém chrámu Sv. Františka archeologické muzeum a v bývalé pevnosti Firkas Námořní muzeum.

Město je také dobře dostupné, co se dopravy týká. Má dokonce i své letiště, ale díky tomu, že je dost malé, většina letů je směřována na letiště do blízkého hlavního města Kréty v Heraklionu

 

Ubytování přes portál booking.com

Chania

Chania

 


 

 

Zdro videa: YouTube CC Le Monde en Vidéo, Chania

 

Last minute dovolená na Krétě - přehled zde

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.