Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Male – vstupní brána Malediv

cs.wikipedia.orgPokud plánujete cestu na Maledivy, určitě neberte jejich hlavní město Male pouze jako přestupné místo v cestě za vaší finální destinací. Vyhraďte si alespoň pár dní na prozkoumání všeho, co může toto jedinečné místo nabídnout. Nebudete litovat.

Přizpůsobte se místním zvykům

V první řadě musíte myslet na to, že Male je městem, kde se velice přísně dodržují sunnitské zákony. A tak v úctě k místnímu náboženství a tradici sáhněte po volných, lněných kalhotách sahajících až po kotníky nebo dlouhé sukni a lehčí košili s rukávem.

Pozor, dlouhé kalhoty se týkají i mužů. Horko vám v tom nebude a místní potěšíte tím, že viditelně respektujete jejich víru. Počítejte také s tím, že na ostrově neseženete alkohol.

 

 

cs.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

 

Za památkami a dobrým jídlem

Do Male se dostanete přímo z letiště trajektem. Za patnáct minut plavby tak můžete být přímo v centru města a začít s jeho objevováním. Pokud chcete hned zezačátku nasát tu pravou atmosféru, zajděte si na místní trh. Budete mít tak možnost ochutnat ty nejčerstvější místní pochoutky a pak zpovzdálí sledovat mumraj, který je pro tento národ tak typický.


  Mohlo by vás zajímat: Informace o Letišti Male (MLE) se dozvíte zde

 

Přistání v Male, zdroj videa: YouTube CC, autor: The R

 

Male je jedním z měst s největší hustotou zalidnění, rozkládá se na několika málo vzdálených ostrovech.

Nezapomeňte si prohlédnout vyhlášené památky. Vaší pozornosti by určitě neměla ujít mešita Hukuru Miskiiy z roku 1656. Pro vstup je obvykle zapotřebí povolení od úředníka islámských záležitostí. Většina zaměstnanců jsou však úředníci ministerstva, a pokud jste vhodně oblečení a slušně se zeptáte, obvykle vám povolí vstup přímo na místě. Po prohlídce mešity běžte na procházku kolem přiléhajícího hřbitova, kde jsou hroby bývalých sultánů a rodinná mausolea.

Nepřehlédnutelnou dominantou Male je zlatá kopule Velké páteční mešity, která je největší mešitou v zemi. Hlavní sál může pojmout až 5 000 věřících. Navštívit ji můžete mimo čas modliteb a mezi 9 – 17 hodinou. Za návštěvu stojí také Národní muzeum. Ačkoli zvenku vás tato budova příliš neoslní, uvnitř najdete vynikající sbírku historických artefaktů Malediv.

 

Male

   Trasa letu z Prahy do Male, s přestupem v Dubaji, přehled tarifů na Kiwi.com

 

Zbude-li vám před odletem z Malediv pár hodin, využijte je k výletu pod hladinu moře. Několikrát denně vyplouvá z Male loď, která vás doveze k ponorce s velkými okny. Ta s vámi sestoupá až 35 m pod hladinu, kde můžete nerušeně sledovat fascinující podmořské živočichy a rostliny. Pravděpodobně neexistuje lepší způsob, jak by vám toto nádherné místo mohlo dát sbohem.

 

Autor: Anna Janoušková


 Hotely v této lokalitě

Maledivy

Male

 


 


Podobné články:

Divy Malediv

Za exotikou na Maledivy

Praha – Maledivy za 11 990 Kč

Dovolená Maledivy – luxus pod žhavým sluncem

Letenky na trase Praha – Maledivy za 14 278 Kč

Levné letenky na Maledivy – Praha – Male již za 12 tis. Kč

Doba letu na Maledivy

Teplota moře

Pujčovna aut

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.