Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Do Povljany nejen za léčivým bahnem

Na jihovýchodní části  chorvatského ostrova Pag se nachází město a oblíbené letovisko Povljana. Turisté zde zavítají hlavně kvůli sluníčka, krásným plážím a dobré vybavenosti ostrova. Také kvůli léčivému bahnu peloidu, které se nachází u břehů oblázkové pláže zvané Mali Dubrovnik.

 

 

V Povljaně jako v lázních

Přímořské městečko Povljana má turistům co nabídnout. Největším jeho lákadlem je bezesporu léčivé bahno na dně moře u pláže zvané Mali Dubrovnik. A tak můžete na dovolené v Povljaně čerpat nejen z léčivých účinků slunečních paprsků a mořské vody, nýbrž se můžete od hlavy až k patě namazat léčivým bahnem zvaným peloid. To smrdí, ale léčí. Pomáhá při revmatických a dermatologických potížích a jeho účinky jsou ověřeny.

Aby byl léčivý účinek bahna co možná největší, je doporučeno bahno na sebe nechat zasychat alespoň hodinu a teprve poté jej smýt. Odvezení si bahna domů, třeba v zavařovací sklenici, se nevyplácí. Po vytažení z vody ztrácí bahno své účinky už do několika hodin.

 

   
  Tip na ubytování:  Apartments Iva Cena na noc pro čtyři - 1 545 Kč
   
   

Letovisko Povljana není konec světa 

Povljana je nejen krásný, ale i dobře vybavený chorvatský ostrov. Tedy něco pro ty, kteří nemají rádi velké balení a chystání zásob jídla na několik dní. Stačí mít u sebe dostatečný obnos peněz a v Povljaně si vše pořídíte.

Sluncem zalité město nabízí obchody, restaurace, kavárny, stánky s občerstvením, obchůdky s plážovým vybavením, půjčovny vodního příslušenství, dokonce i poštu. Tak nezapomeňte poslat svým blízkým z krásné Povljany pohled!

 

Mapa

 

Dovolená nemusí být jen o „ opalovačce“ na pláži 

Hlavním lákadlem Povljany jsou mořem omývané pláže. To však ještě neznamená, že na nich musíte strávit veškerý čas své dovolené. I centrum města má co nabídnout. Z památek jsou to hlavně církevní stavby - kostel sv. Mikuláše, kostel sv. Jiří, kostel sv. Martina, u nichž můžete obdivovat krásnou architekturu.

V zátoce Seline zase máte možnost shlédnout pozůstatky středověkých solných bazénů, které jsou dobře viditelné při odlivech.

Ani po sportovní stránce se nudit nemusíte. Povljana nabízí více než 100 kilometrů cyklistických tras, výlety na koni, rybolov (zde si musíte koupit rybářský lístek) a potápění.

Chorvatské letovisko je důkazem toho, že Chorvatsko bylo, je a i nadále bude oblíbenou destinací českých turistů.

Autor:Andrea Nováková

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Kukljica aneb cesta do oblíbeného Chorvatska

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Jaderské moře

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.