Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Drašnice – chlouba Makarské riviéry

Nepřeplněné pláže plné drobných oblázků a hrubého písku, pozvolna se svažující do klidných vod Jaderského moře na úpatí pohoří Biokovo, to jsou Drašnice – místo pro klidnou dovolenou v kouzelné zátoce Sveti Križ v jižní Dalmácii.

 

 

Drašnice je malá obec čítající přibližně 350 obyvatel, ležící mezi městy Makarska a Ploče, kterou nepřehlédnete již zdálky. 

Kamenné zemědělské terasy, které v minulosti vybudovali místní zemědělci, jsou významným architektonickým prvkem Drašnice a dosud se na nich pěstuje vinná réva a olivy.

Romantický malý přístav tvoří pomyslné centrum obce, ve které se malebné domy nachází v blízkosti pobřeží. Obec je také velmi dobře přístupná – hlavní Jadranská magistrála vede pouhý čtvrt kilometr nad obcí, její atmosféru však nikterak nenarušuje.

 

Zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Drašnice je perlou Makarské riviéry pro svou poklidnou a pohodovou atmosféru. Pláže jsou typické svou členitostí a menšími zátokami – o soukromí zde není nouze – a průzračná voda Jaderského moře nabízí příležitost nejen ke koupání, ale také k provozování vodních sportů.

Významná část pláží je v příjemném stínu borovicového porostu a tak zde letní dovolenou příjemně prožijí i ti, pro které by jinak ostré chorvatské sluníčko bylo příliš.

 

 Tip na ubytování:  Apartments Leut Cena na noc pro dva - 1 466 Kč

 

Milovníci historie ocení několik nádherných kostelů, které se nachází i v blízkém okolí Drašnice jako kostel sv. Rocha, sv. Kateřiny a sv. Mikuláše.

Přímo v Drašnici pak můžete obdivovat nejvýraznější památku – novodobý kostel, v němž se ukrývají fragmenty původního kostela sv. Jiří. Vzácnou chloubu opatruje i kostel sv. Štěpána, v němž byl nalezen římský nápis z 2. století.

Zajímavou historii Drašnice můžete obdivovat i v původní části obce, která je již nyní neobydlena a tvoří atraktivní skanzen na úbočí Biokova. Po zemětřesení v roce 1962 se totiž většina obyvatel přestěhovala k moři a přístavu a vybudovala zde novou současnou obec.

Pokud zatoužíte po rušnějším nočním životě a nákupech, stačí vyrazit do zhruba 3 kilometry jihovýchodně vzdáleného letoviska Podgora.

 

 

 

Čtěte také:

Velká chorvatská letiště

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Doba letu do Chorvatska

Měna v Chorvatsku

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 07.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.