Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše důležité, co byste měli vědět o Faerských ostrovech

Foto, cs.wikipedia.orgToto souostroví najdete v severním Atlantiku na severozápad od Skotska. Patří však Dánsku, ač od roku 1948 je tedy do velké míry územím autonomním.

Hlavní město ostrovů je Tórshavn, které taky obývá necelých dvacet tisíc obyvatel. V celé zemi pak žije jen zhruba čtyřicet osm tisíc lidí, což z Faeřanů činí nejmenší evropský národ. Většina z nich se zaobírá rybolovem, což je dosti kontroverzní téma, neboť proti lovu velryb hojně protestují ochránci přírody. Loví se tu i papuchalkové, kteří jsou pro místní vyhlášenou pochoutkou.

 

 

 

Foto, cs.wikipedia.org

Mapa Faerských ostrovů, autor - Arn, creative commons


Mluví se tady faerštinou, severogermánským jazykem, který se vyskytuje ještě i v některých oblastech Dánska.

Podnebí má však blíže k proslulému britskému nevlídnu, je pro něj charakteristické chladno, vlhko a mlhavo. Zimy jsou poměrně mírné, zato ve zdejších krajích v průměru více než dvě stě osmdesát dní během roku prší. Značně nevyzpytatelné rozmary počasí a k tomu nálada místních jim daly půvabnou přezdívku „Islands of maybe” čili „Ostrovy možná”.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Foto, cs.wikipedia.org

Foto, cs.wikipedia.org

Google mapa - ostrovy

 

Přehled ubytování na Faerských ostrovech přes portál booking.com


*Autor úvodní fotky - By Erik Christensen (Porkeri, Website - Contact) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 


Mohlo by vás zajímat:

Průvodce - Tórshavn

Letiště Vágar/Sorvagur (FAE)

Teplota moře

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 12.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.