Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Tórshavn

Faerské ostrovy jsou oficiální částí  Dánska a patří tak do Evropské unie, v mnoha ohledech jsou však značně autonomní. Platit zde lze dánskými korunami, stejně tak vlastní měnou. Dokonce se tady kromě dánštiny dohovoříte také faerským jazykem. Souostroví leží severozápadně od Skotska, mezi Islandem a Norskem.

 

 

 

 

 

Hlavním městem Faerských ostrovů je Tórshavn, město s bezmála 22 tisíci obyvateli (asi 42 % celkové populace Faerských ostrovů). Leží na jihovýchodě největšího ostrova Streymoy, a jak už název napovídá, počasí čekejte typicky skandinávské. Název totiž dali městu déšť, bouře a blesky. Thór je v severské mytologii bohem hromu, deště, nebe a plodnosti země. Havn pak znamená přístav.

 

 

Pokud město navštívíte, určitě nečekejte šum velkoměsta, který vás napadne, že by měl být typický pro hlavní město. Můžete se kochat krásnou a místy i drsnou přírodou, užít si procházky podél pobřeží a navštívit několik místních pozoruhodností. Stejně tak se můžete najíst v některých z pár restaurací a vyzkoušet tak faerskou kuchyni.

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

Hotely v této lokalitě přes portál booking.com

Město bylo založeno v 10. století. Nachází se zde malý přístav či katedrála, která pochází z druhé poloviny 18. století.

Turistickou zajímavostí je bezesporu staré město Tinganes, tvořící převážně dřevěné domky v blízkosti pobřeží ostrova, které jsou různě barevně laděné a dodávají místu zvláštní atmosféru. Za návštěvu stojí historické muzeum sestávající se právě z původních domů, kde můžete spatřit, jak se kdysi na ostrovech žilo. Pokud cestujete s dětmi, nezapomeňte navštívit místní soukromé akvárium, které nabízí možnost shlédnout většinu vodních živočichů žijících v místních vodách. Zajít lze také do kulturního centra Nordic House.

 

 

 

Tórshavn je vyhledáván hojně vyznavači pěší turistiky, milovníky drsné severské krajiny a všemi, kdo touží poznat různá zákoutí nezkrotné přírody. Dalo by se říct, že někdy až neprávem zapomínaná krajina. O to více vás však překvapí a ohromí svou krásou.

Autor: Iva Grácová

 

Byly použity tyto zdroje:

The Faroe Islands [online]. [cit. 2017-08-30]. Dostupné z: http://www.visitfaroeislands.com/

Faerské ostrovy [online]. [cit. 2017-08-30]. Dostupné z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Faersk%C3%A9_ostrovy
 

 


Čtěte také:

Vše důležité, co byste měli vědět o Faerských ostrovech

SAS: Faerské ostrovy z Prahy za 6 790 Kč

Poloha Faerských ostrovů

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 30.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.