Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Historické město Sankt Pölten

Sankt Pölten je historické město, jenž je zároveň hlavním městem spolkové země Dolní Rakousko, kterou najdeme na severovýchodě  Rakouska.

Vyhledávané je především právě kvůli své bohaté historii, jelikož založení města se datuje někde kolem 4. století př. n. l. Zároveň jde ale o místo, kde se kloubí dohromady historie se současností v podobě moderní architektury. Město tedy oplývá spoustou zajímavých budov, které zcela určitě stojí za návštěvu, například v rámci prodlouženého víkendu.

 


Památky, jenž byste neměli opominout

      Nejvýznamnější památkou, která se tu nachází je pravděpodobně barokní budova Ústavu anglických slečen z počátku 18. století, jenž je považována za jednu z nejhezčích barokních památek nejen v tomto městě, ale zároveň i v celém Rakousku.

      Symbolem města je budova radnice pocházející z 16. století, jenž nalezneme na náměstí Rathausplatz, kde dále můžeme obdivovat také budovu městského divadla či františkánský klášter spolu s kostelem.

      V neposlední řadě stojí za návštěvu také dóm, jehož věž měří celých 77 metrů. Historická atmosféra tohoto místa vás zkrátka bude provázet na každém kroku.

      Pokud jde o moderní architekturu, nalezneme ji ve vládní čtvrti, které dominuje tzv. Sněmovní loď ale dále také Dolnorakouské zemské muzeum, archiv či knihovna.

 

     
                       Předpověď počasí - Sankt Pölten  
     

 

Cesta  autem z Prahy. Vzdálenost: 283 km. Čas: 3:12.  
Mapa - openstreetmap.org

 

Kde se ubytovat a kam za dobrým jídlem

      Luxusní ubytování v centru města poskytuje například Cityhotel, jenž se nachází přímo v centru města a zároveň také na okraji historické barokní čtvrti. Nebudete to mít tedy za památkami nijak daleko. Jednou z dalších možností je Hotel Metropol, který je jen 5 minut chůze, od již zmiňované vládní čtvrtě.

 


  Další hotely v této lokalitě

 

Bildungshaus St. Hippolyt

Cena na noc pro dva - 1 954 Kč
 

Hotel MUSE

Cena na noc pro dva - 2 320 Kč
 

Stadthotel Hauser Eck

Cena na noc pro dva - 2 351 Kč


      Stylové posezení nabízí Cafe Schubert nacházející se na náměstí Herrenplatz. Útulnou atmosféru podtrhuje venkovní sezení, odkud můžete pozorovat dění a život tohoto města. Co se tradiční kuchyně týče, určitě byste také neměli opominout restauraci Vinzenz Paul, kde můžete ochutnat ta nejlepší rakouská jídla.

Autor: Eva Klásková

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Nejvyšší hora Rakouska

Lyžarská oblast Semmering

10 míst, která musíte navštívit v Rakousku

Přehled lyžařských zájezdů

 

 

logo

 


Vložil/a: Daniel Česák 21.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.