Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ingolstadt - německé město dvojí tváře

Ingolstadt je významným historickým městem Bavorska, které leží na řece Dunaj. Je známé hlavně díky světové automobilce Audi. Má však i bohatou historii, největší slávu zažilo začátkem 15. století, kdy bylo sídlem bavorských vévodů.

 

 

Toto bavorské město má i přívlastek město dvojí tváře, protože na jedné straně je to město s krásnými a zajímavými historickými památkami a na straně druhé rychle se rozvíjející průmyslové město díky již zmiňované automobilce Audi a také známému ropovodu Ingolstadt.

 

Trasa jízdy  autem z Prahy. Vzdálenost: 336 km. Čas: 3:36.

 

Historické jádro města vás zcela okouzlí památkami. Jeho dominantou je velkolepá Katedrála nejsvětější Panny Marie s masivní střechou a dvěma věžemi Tento boží chrám je největším pozdě - gotickým kostelem svého druhu v Bavorsku. Vysoký oltář složený z více dřevěných tabulek nabízí obraz na každý den liturgického roku. Jen pár metrů od katedrály stojí středověká Křížová brána, známý symbol Ingolstadtu.

Pro turisty a návštěvníky města může být zajímavá i původně gotická budova staré radnice pocházející ze 14. století. V roce 1882 byla přestavěna do současné podoby v neo-renesančním slohu a dnes slouží jako kancelář starosty. Hned vedle ní se nachází i nová - moderní radnice s kavárnou a pasáží, která vede na náměstí Viktualienmarkt. Na tomto náměstí se konají pravidelné trhy s domácími produkty a řemeslnickými výrobky. V zimě tento prostor ovládnou vánoční trhy a stánky sahají až k mírně ošumělému městskému divadlu.

 

 

Pokud patříte k milovníkům historie a rádi navštěvujete muzea, tak jste tady na pravém místě. V gotické budově Nového zámku na nábřeží Dunaje se nachází Bavorské vojenské muzeum. V muzeu lze vidět staré zbraně, výzbroje a různé artefakty bavorské vojenské minulosti. Na nádvoří jsou rozestavěny bohatě zdobené kanóny a oproti stojí barokní hodinová věž. Pod ni se dá přejít na náměstí Paradeplatz, kterému dominuje fontána se sochou císaře Ludvíka Bavorského.

Sbírka lékařských nástrojů a přístrojů v Německém muzeu historie medicíny dokumentuje vývoj lékařství od dob antiky až po současnost. Další zajímavé expozice jsou v muzeu konkrétního umění, v muzeu hraček a v Bavorském policejním muzeu.

 

 

Velkým lákadlem pro turisty je i skutečnost, že Ingolstadt se stal inspirací pro knihu Mary Shelley o Viktorovi Frankensteinovi. Z toho důvodu město organizuje speciální prohlídky, které následují chodníčky tohoto fiktivního šíleného vědce.

 

  Ubytování z booking.com

 

Gasthof zum Lamm

Cena na noc pro dva - 1 117 Kč
 

B&B Hotel Ingolstadt

Cena na noc pro dva - 1 805 Kč
  Cena na noc pro dva - 1 902 Kč

 

Ingolstadt je díky své "dvojakosti" velmi živým městem, které vás okouzlí stejně svou minulostí, jakož i přítomností. Kromě toho vás toto bavorské městečko zláká na výhodné nákupy a můžete tak spojit příjemné s užitečným.

 

 

 

 

Čtěte také:

Největší jezera v Německu

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Seznam měst - Německo

Seznam letišť v Německu

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.