Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Kostarika

Foto, en.wikipedia.orgKostarická republika (Costa Rica v českém překladu Bohaté pobřeží) leží ve Střední Americe; na severu hraničí s Nikaraguou a na jihu s Panamou. Součástí státu je i Kokosový ostrov (Isla del Coco, 24 km2) v Tichém oceánu.

Její přírodní hranice omývá pobřeží Tichého oceánu i Karibského moře. Střed Kostariky vyplňují horská pásma a plošiny s mnoha činnými sopkami, vysokými přes 5 000 m n. m. Nejvyšší hora Cerro Chirripó měří 3 820 m n. m.

Oblast centrální planiny Meseta Central, kde ve výšce 1 170 m n. m. leží hlavní město San José, a údolí Valle del General na jihovýchodě jsou bohaté na úrodné sopečné půdy a zároveň jsou nejhustěji osídlenými částmi 'země.

 

 

 

 

Jazyk - španělština

Státní zřízení - prezidentská republika

Měna - kostarický colón (CRC)

Rozloha - 51 100 km²

Počet obyvatel - 4 509 550


Ubytování v Kostarice přes booking.com

Kostarika

Foto, en.wikipedia.org

 

Tropické deštné lesy pokrývají asi 50 % území Kostariky. V horách rostou duby, pro pobřeží Karibského moře a Tichého oceánu jsou typické mangrovy.


 

 

Mohlo by vás zajímat:

Kostarika – učiněný ráj Střední Ameriky

Kostarika z Londýna za 9 180 Kč

Amsterdam - San Jose, Kostarika za 9 490 Kč

Hranice Kostariky

Karibské moře

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.