Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kvarnerský záliv

Foto, en.wikipedia.orgKvarnerský záliv (italsky Quarnero) se rozkládá 100 km jižně směrem na jih od Rijeky, s poloostrovem Istrie na západě a chorvatským pobřežím na východě.

 

 

Početné podlouhlé ostrovy jsou vrcholky ponořené odnože Dinárských hor, pohoří, které se táhne podél pobřeží na jih až k Albánii. Krk, Cres a Pag patří k největším ostrovům Chorvatska.

 

Foto, en.wikipedia.org

      Mapa Kvarnerského zálivu, autor fotky - volné dílo

 

Rijeka, živý obchodní přístav a komunikační uzel v severním cípu zálivu, je dobře spojena silnicemi a železnicí s Itálií a Rakouskem. Železnice postavená v roce 1845 mezi Rijekou a Budapeští poskytla Uhersku první přímý přístup k moři.

 

 

Početné davy směrují do nedaleké Opatije, někdejšího letoviska Habsburků, a na ostrov Krk, nyní s pevninou spojený mostem. Historický Rab, klenot Kvarnerského zálivu, je mnohem obtížněji dostupný, s trochou snahy jej lze použít jako odrazový kámen při přeskoku směrem na jih.

 

 


*Autor úvodní fotky - By Nem80 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.