Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Letovisko Njivice

Původně rybářská osada Njivice se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Krk náležejícímu k  Chorvatsku. Ačkoli se jedná o ostrov, je letovisko snadno dostupné z pevniny, a to z Jadranské magistrály přes Krčský most.

 

 

Se sousedními ostrovy (Cres a Rab) je Krk spojen prostřednictvím trajektů. Kromě silniční či lodní dopravy lze využít též možnost dopravy letecké (z Prahy jsou nabízeny lety s mezipřistáním v Mnichově) – mezinárodní letiště Rijeka se nachází na severu ostrova.

Letovisko nabízí jak odpočinkovou klidnou dovolenou u moře, tak i možnost využití sportovních či kulturních aktivit nebo dovolenou turistickou. Teploty vzduchu se v období hlavní turistické sezóny (červenec a srpne) pohybují kolem 30° C, průměrná teplota moře pak kolem 24° C.

Nevelká rozloha Njivic umožňuje snadný přístup k moři bez ohledu na to, kde jste ubytováni. Podél moře se nachází oblázkové, betonové i písečné pláže s množstvím restaurací, barů a kaváren. Vstup do moře je pozvolný.

Co se týká možností ubytování lze zvolit mezi hotely, apartmány, bungalovy nebo ubytováním v místním kempu, a to v mobilních domech či pod stanem.

 

    Hotely v této lokalitě

 

 

Letovisko nabízí velké množství sportovního vyžití od nejrůznějších vodních sportů jako je windsurfing, jízda na motorových člunech nebo vodních skútrech a lyžích a potápění, přes tenis, stolní tenis, volejbal, basketbal, minigolf, až po sporty adrenalinové jako například paragliding.

Dále se zde nachází aqua park s řadou atrakcí. Oblíbená je také turistika (na ostrově je mnoho značených turistických tras), případně možnost zapůjčení jízdních kol.

 

 

Na své si přijdou též milovníci večerní/noční zábavy a kultury. V letovisku Njivice lze navštívit disco kluby a nejrůznější venkovní akce typické vystupováním folklórních skupin. Nechybí ani rybářské a jiné slavnosti nebo karnevaly, soutěže a výstavy.

Návštěvu letoviska Njivice tak lze doporučit všem bez ohledu na to, jakému typu dovolené dáváte přednost.

 

Autor: Jane P.

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.