Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Podlehněte kouzlu ostrova Rab

Do  Chorvatska jezdí na letní prázdniny spousta Čechů. Hledáte něco o vlas odlišného? Navštivte ostrov Rab! Tento malý ostrůvek o rozloze 93,6 km2 má něco okolo devíti tisíc obyvatel, což naznačuje, že zde najdete spoustu zákoutí, která podpoří lehce tajemný zážitek z výletu.

 

 


Ostrov Rab je považován za nejkrásnější z chorvatských ostrovů a na mapě jej najdete ve skupině Kvarnerských ostrovů mezi ostrovy Krk, Cres a Pag. Ne nadarmo se Rabu říká „chorvatský Karibik“; jeho nádherné, bělavě písečné pláže nebývají přelidněné, jako pláže jiných chorvatských letovisek. Hornatý povrch, pokrytý zejména vápencem vytyčujícím dva hřbety Kamenjak a Kalifront, přímo vybízí k turistice. Nejvyšším bodem ostrova je hora Straža se 403 metry výšky.

 

 

     Mapa - openstreetmap.org

 

Rab je příznačný svým mírným podnebím – průměrná roční teplota je zde okolo 23 °C a díky tomu se zde příliš často nestává, že by vás nesnesitelné vedro zahnalo do klimatizovaných uzavřených místností. Podnebí také velmi prospívá vegetaci; pěstuje se zde ovoce, zelenina a olivy. V přírodě často narazíte na morušovník nebo dub cesmínolistý a celý ostrov je hojně pokryt borovými lesy.

Východní část ostrova je často vystavována pověstným jadranským „bórám“, což jsou usilovné větrné bouře, mnohdy až o síle orkánu, které zabezpečují typický „holý“ vzhled povrchu ostrova.

Na Rabu se nachází nejoblíbenější pláž Jadranu – Rajská pláž. Tato 1,5 km dlouhá pláž nabízí ohromné množství turistických služeb. Podle některých zdrojů je Rajská pláž páteří ekonomiky Loparského poloostrova, nicméně cestovní ruch je právě tím odvětvím, které ostrov živí. Jiná odvětví už tolik neprospívají, například  rybolov se zde pěstuje spíš menšinově.

Mnoho míst na oslově Rab je vyhrazena sportovním aktivitám. Ideálním sportem pro podmínky ostrova je například jachting nebo windsurfing. A pokud jste příznivci naturismu, máme pro vás dobrou zprávu. Ostrov má spoustu krásných naturistických pláží a je proto častým cílem nudistů. Například pláž Kandarola leží poblíž městečka Rab a bývá nazývána jako „anglická“, protože jako první naturista se zde koupal anglický král Eduard VIII.

Poznávacím znamením města nesoucí taktéž název Rab jsou čtyři věže: věž Knížecího paláce, kláštera sv. Antonína, kostela Panny Marie a středověké pevnosti Galjarda.


 Tipy na levné hotely ve městě Rab:

  Tip na hotel: Pansion Riviera Cena na noc pro dva - 1 020 Kč
  Tip na hotel:Apartments Sanja Cena na noc pro dva - 1 089 Kč
  Tip na hotel: Rooms Pipo Cena na noc pro dva - 1 300 Kč


Druhým největším letoviskem po městě Rab je Lopar: nejsevernější letovisko ostrova. Zdejší pláže vyhledávají pro svou mělkost rodiče s dětmi. Celý poloostrov Lopar je skvělý pro cykloturistiku díky stezkami protkanými borovicovými porosty. Třetím nejoblíbenějším letoviskem je poloostrov Supertarska Draga nacházející se v zátoce s mnoha malebnými ostrůvky.

Tak co? Navnadili jsme vás pro výlet na Jadran? Věříme, že ostrov Rab vaši dovolenou obohatí o dlouhý příjemný a všestranný odpočinek.

 

 Přehled ubytování v této lokalitě

 

 Autor: Kristýna Vaňková

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Mario Fajt, Ostrov Rab - Chorvatsko

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

 
 

Velká chorvatská letiště

 
  Jak se dostat na ostrov Rab  
  Měna v Chorvatsku  
  Jak dlouho trvá let do Chorvatska  
     

 


 

 


Vložil/a: Daniel Česák 17.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.