Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Montreal – frankofonní město svatých

en.wikipedia.orgMontreal, druhé největší město  Kanady, je pulzující tepnou na soutoku řek Riviere des Prairies a Fleuve Saint-Laurent. Turisté sem rozhodně nemíří za sluncem, průměrné teploty se zde totiž pochybují okolo 12°C. Není se tak čemu divit, že Montreal získal svoji slávu díky lednímu hokeji!

Jedná se o druhé největší frankofonní město na světě a je tedy nasnadě, že jeho historie je spojena především s francouzskou nadvládou.

 

 

Původními obyvateli byli Irokézové, v roce 1639 zde však začalo vznikat evropské osídlení, které udává ráz tohoto města prakticky dodnes. Osídlení vzniklo okolo původního vyslanectví Ville Maria, které bylo zároveň i náboženskou misií a centrem ochodu s kožešinami. Montreal zůstal pod francouzskou nadvládou až do roku 1760, kdy jej pro sebe získala Velká Británie. Úplné osamostatnění pak přišlo v roce 1867 po jednocení Kanady.

Montrealu je někdy také přezdíváno ‚město svatých‘, což je přímý důsledek obrovského počtu katolických kostelů, které jsou zde k vidění. Za návštěvu rozhodně stojí přes 100 metrů vysoká bazilika sv. Josefa na vrcholku Mount Royal, bazilika Queen Mary of the World, která je přesnou kopií legendární svatopetrské baziliky, či bazilika Notre Dame na Place d'Armes. Mnoho dalších svatostánků pak naleznete ve starém městě, které láká i svými malebnými uličkami s nádechem romantiky.

 

cs.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

 

Častá nepřízeň počasí dala vzniknout několikapatrovému podzemnímu komplexu, takovému městu pod městem, které je svým způsobem jedním obrovským nákupním domem. Naleznete zde obchody, kina a především restaurace. Montreal se totiž pyšní tím, že má největší počet restaurací a kaváren na osobu v Severní Americe!

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Luc Geoffroy,  Vieux-Port de Montréal

 

     
  Dovolená v Montreálu přes web Invia  
     

 

To, co ale Montreal opravdu proslavilo, je bezesporu sport! Zdejší obyvatelé doslova žijí ledním hokejem a jejich tým, Montréal Canadiens, patří mezi šest zakládajících členů legendární NHL.

Ve městě se nachází Olympijský komplex z roku 1976, kde dnes mimo sportovišť najdete i vyhlídkovou věž a unikátní botanickou a zoologickou zahradu, který je umístěná do bývalého cyklistického stadionu.

Autor: Petra Stenzelová


    Hotely v této oblasti:

Montreal

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Paříž-Montreal za skvělých 8690 Kč!

Akční letenka Paříž - Montreal pod 9 tisíc korun!

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.