Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Národní park Brecon Beacons ve Walesu

Národní park Brecon Beacons najdete v jihovýchodní části Walesu. V parku se nachází stejnojmenné městečko Brecon, které leži zhruba 70 kilometrů od Cardiffu, hlavního města Walesu.

 

 

 

Informace o Cardiffu čtěte zde

 Národní park Brecon Beacons ve Walesu

 

Nejvyšším vrcholem hor je Pen y Fan, který měří pouze 886 m. n. m. Druhým nejvyšším vrcholem je Corn Du (873 m. n. m.).

V centrální části Brecon Beacons se rozkládá Fforest Fawr, oblast, která byla v roce 2005 organizací UNESCO označena za geopark. Na východě a západě potom najdete Black Mountains.

Národní park Brecon Beacons byl vyhlášený roku 1957. Rozkládá se na ploše 1 344 km². Je třetím velšským národním parkem hned po Snowdonii (1951) a Pembrokeshire Coast (1952). Infocentrum Brecon Beacons Mountain Center bylo otevřeno v roce 1966.

Kromě překrásných hor tu najdete také vřesoviště, rozsáhlá zelená údolí, lesy, jezera i vodopády. Nejznámější je 27 metrů vysoký vodopád Henrhyd Waterfall.

V národním parku Brecon Beacons můžete vyzkoušet kromě pěší turistiky také jízdu na koních, windsurfing, plavbu na kanoích, rybolov, horolezectví či canyoning.

 

Národní park Brecon Beacons ve Walesu

 

Kam se vydat?

Je velice těžké vybrat top míst, která byste měli navštívit. níže přinášíme alespoň stručné shrnutí toho nejlepšího z Breacon Beacons.

Dan-yr-Ogof National Showcaves Centre

Jeskynní systém, kde najdete jeskyně Bone Cave, Cathedral Cave, Dan-yr-Ogof

jezero Llyn y Fan Fach

Smaragdové jezero o deseti hektarech najdete v Black Mountains. je spojeno s legendou o  Dámě z jezera „Lady of the Lake“

Talybont Reservoir,

jezero Llangorse Lake

Milovníci rybaření by si neměli nechat ujít Llangrose Lake, které je největším přírodním jezerem ve Walesu. Najdete ho poblíž vesnice Llangors. Jezero je známé nejen díky rybaření, ale je také oblíbeným místem pro vodními sporty.

Pen y Fan

Pen y Fan je nejvyšším vrcholkem jižního Walesu. Tyčí se zhruba 50 kilometrů severozápadně od Cardiffu. Hora je vysoká 886 m. n. m. Výstup na vrchol není náročný. Odměnou vám budou překrásné výhledy na národní park Brecon Beacons, jižní a střední Wales.

Carreg Cennen Castle

Zřícenina hradu Carreg Cennen (velšsky: Castell Carreg Cennen) se nachází u řeky Cennen ve vesnici Trap, čtyři míle jižně od města Llandeilo.

Hrad Cyfarthfa Castle 

Panství, které bylo domovem rodiny Crawshayů, najdete poblíž města Merthyr Tydfil . Hrad byl navržen v roce 1824 architektem Robertem Lugarem. V okolí najdete rozlehlý park, který vybízí k procházkám a piknikům.

Brecon Cathedral

Katedrálu najdete ve městě Brecon, které leží v jižní části Walesu. Sídlí zde biskup swanseaský a breconský. Katedrála byla pravděpodobně postavena na místě keltského kostela. Roku 1215 byl kostel přestavěn gotickém stylu. V  devatenáctém století pak prošla kompletní rekonstrukcí.

Llanthony Priory 

V jihovýchodní části Walesu najdete impozantní zříceninu Llhantony Priory z roku 1100. Nachází se sedm kilometrů severně od města Abergavenny. Zříceniny najdete v údolí Black Mountains.

 

Autor: Simona P.

 

Podobné články:

Národní park Snowdonia ve Walesu

Hrady ve Walesu, které stojí za navštívení

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.