Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Okouzlující Fés

en.wikipedia.orgSeverní část Maroka je kolébkou okouzlujícího města plného tradic a řemesel. Toto město je počtem obyvatel třetí největší v zemi. Je také jedním z nejvýznamnějších, ale také nejstarších ze čtyř tehdejších královských marockých měst.

Fés je také hlavním městem oblasti, která nese název Fés-Boulemane. Toto překrásné město, jehož historie sahá, až do roku 789, jistě stojí za vaši návštěvu.

 

 

Bohatá historie

V roce 789, kdy bylo toto město založeno Moulaydem Idrissem, bylo teprve pouhou vesnicí. Až na počátku 9. století se Idrissův syn postaral o zásadní výstavbu tohoto velkolepého města. V roce 810 si Fés vybral také za své sídlo a založil zde mešitu.

 

 

 

       
    Aktuální počasí v této lokalitě  
       

 

Na africkém kontinentu je dodnes jednou z nejstarších a největších. Idriss II. povolil jako první vstup na toho území utečencům z tehdejších nejvýznamnějších měst západního Islámů a tím bylo město Córdoby, které se nacházelo v Andalusii a město Kairuánu, které se nacházelo v Tunisku. S jejich vstupem na území Fés začal ekonomicky zvedat a také se naučil rozvíjet obchod a různá řemesla.

 

en.wikipedia.org

 

V roce 859 zde byla založena i první univerzita, která se postarala o intelektuální věhlas země. Papež Silvestr II. zde vystudoval a tím pádem zavedl v Evropě i arabskou matematiku. Univerzita mu podle jeho slov dala velké zkušenosti a vědomosti ze kterých čerpal ještě dlouhou dobu potom.

 

en.wikipedia.org

 

Turismus a ekonomika

Ekonomika tohoto malebného města je čím dál tím více závislá na cestovním a turistickém ruchu. Fés je také na seznamu kulturního dědictví UNESCA, což znamená, že jsou zde k vidění opravdové skvosty a byl by hřích sem nezavítat.

Mezi nejvýznamnější hospodářské aspekty ovšem patří i cementárenský průmysl a také bezpochyby umělecká řemesla, jakými jsou například, výroba kovu, hedvábí, koberců nebo výrobků z kůže.

 

en.wikipedia.org

 

     
  Dovolená v Maroku přes web Invia  
     

 

Festival sakrální hudby

Každý rok se od roku 1995 ve Fés koná světový festival sakrální hudby, který patří k těm nejvýznamnějším hudebním svátkům vůbec. Koncerty se většinou konají na náměstí Moulaye Hassana nebo také u muzea Batha. Na festival se každý rok sjíždí obrovské množství lidí. Nenechte si tento jedinečný zážitek ujít ani vy.

 


Nejbližší letiště: Fès–Saïss Airport

Kód: FEZ

Mapa Fez

Trasa letu z Prahy s přestupem a zpět, přehled letenek na Kiwi.com

 

Hotely v této destinaci na booking.com

Fés

 


Mohlo by vás zajímat:

Rady a tipy na cestu do Maroka

Kde hledat levné letenky?

Čím se platí v Maroku?

Jak dlouho trvá let do Maroka

 

 

 

 


 


Vložil/a: Daniel Česák 08.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.