Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ostrov Kuba – současný stav a ubytování

KubaKuba je jediným karibským ostrovem, kde vládne totalitní režim. Přestože si místní obyvatelé spoustu věcí nemohou dovolit a jsou závislí na státních přídělech, nikdo z nich vám neřekne, že si žije špatně. Naopak, je to ostrov plný hrdých obyvatel, kteří si svůj život na tomto „izolovaném ostrově“ dovedou užít.

 

Situace se trochu změnila potom, co došlo k obnovení diplomatických vztahů s USA a ke zrušení embarga. K uvonění hranic dochází postupně, ale vliv tohoto procesu je patrný už nyní. O Kubu je v současné době velký zájem a je jen otázkou času, kdy místní trh zaplaví americké koncerny a Kuba ztratí svou unikátnost. Cestovatelé na Kubu v houfech vyrážejí, aby ji ještě zažili takovou, jaká byla po více než 50 let.

 

Kuba

 

Stále ještě máte čas. V obchodě není obvyklé nakoupit takový sortiment zboží, jaký je běžně k dostání v západním světě, ale ani takový, jaký seženete na jiných karibských ostrovech nebo v Latinské Americe. Pečivo je na příděl, mouka také. Když se v obchodě objeví párky, za dvě hodiny už po nich není ani stopa. Situace v turisticky navštěvovaných oblastech je však již trochu jiná. Tam už nyní sežene téměř cokoliv. Co však seženete vždy a všude, je kubánský rum. Ten nejběžnější je Havana, ale máte možnost sehnat i lepší a dražší rumy.

            Mohlo by vás zajímat: Tipy a rady pro cestu na Kubu

Restaurace v turistických místech nabízí moderní světovou kuchyni a tančit můžete na americkou hudbu. S podivem je i to, že mají stále plno. Bohatí turisté z USA a Kanady, trávící dovolenou na Kubě v resortech a drahých hotelech, tento druh zábavy ke svému životu asi zkrátka potřebují. Chcete-li však poznat pravou Kubu, přesně tomuto se musíte vyhnout.

 

Kuba

 

Cestovatelé využívají ubytování přímo u Kubánců v jejich domech. Toto ubytování je velmi rozšířené, populární a prozatím i celkem levné. Poznáte bydlení místních obyvatel a jejich zvyky. Žijete zkrátka s Kubánci, vaši sousedé jsou Kubánci a v bezprostředním okolí domu či bytu bělocha nepotkáte. Takovému bydlení se říká Casas particulares a to, že rodina toto ubytování poskytuje, poznáte podle toho, že mají u svého vchodu nakreslenou modrou kotvu.

 

Kuba

 

Kuba je těchto kotev plná, protože je to pro Kubánce jedna z nejjednodušších možností dobrého příjmu. Pokud tedy vlastní větší dům či byt a

Přehled ubytování na Kubě přes portál booking.com. Nedávno ještě nebylo možné, aby se americké společnosti (jako je tento největší vyhledávač hotelů) podílely na kubánské ekonomice.

mohou si tento „pronájem“ dovolit nabídnout. Jedná se o soukromé apartmány, někdy jen pokoje s WC a koupelnou. Většinou můžete libovolně užívat i jejich terasu, dvorek, obývací pokoj a všechny volně dostupné místnosti, kromě kuchyně a jejich soukromí. Součástí ubytování je možnost nechat si přímo od hostitelské rodiny uvařit.

 

Ve „svém apartmánu“ často najdete také jednoduché menu, které nabízí snídani a večeři. Snídaně je bohatá, večeře je ještě bohatší. Kubánská snídaně zahrnuje vajíčka, chleba, máslo, sýr, někdy šunku, spoustu ovoce a džbán čerstvého džusu. K večeři si obvykle můžete vybrat kuře, rybu nebo humra. Snídaně v současné době stojí cca 5 EUR, večeře cca 10 EUR. Humr je trošku dražší, zato se jedná o nejvychvalovanější chod.

 

Ještě jedna věc na tomto druhu ubytování je skvělá. Pokud budete hodně cestovat, nebojte se, že pokaždé budete muset po příjezdu do daného místa hledat zdlouhavě ubytování. „Casy“ jsou na sebe napojeny a jakmile se ubytujete v první a víte, kam budou vaše kroky po Kubě směřovat, pán nebo paní domu má kontakty na další „casy“ po celé Kubě. Pokud budete chtít, na místě s vámi obtelefonuje své známé a příbuzné ve vašich vybranách destinacích a zajistí vám tak ubytování na celý pobyt. Takže, sbalte si věci a vyražte vstříc dobrodružsvtí na tomto kouzelném ostrově.

Autor článku a fotek: Eva Bicanová

 

Kuba - mapa

Přehled letenek na Kubu přes portál Kiwi.com

 

Přehled letenek na Kubu (Havana - HAV) přes portál Kiwi.com

Lety z Prahy do Varadera (VRA)


Další články z této oblasti:

Varadero: Turistický ráj na Kubě

Letiště José Martí (HAV)

Rady a tipy pro cestu na Kubu

Eurowings: Kuba z Německa za 7 314 Kč

Doba letu na Kubu

Kubánská měna

 

 

 

 

 

 

  Čtěte také: Obsáhlý cestopis z Kuby (část 1 a 2)  
 

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.