Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Varadero: Turistický ráj na Kubě

cs.wikipedia.orgVíce než dvacet kilometrů bílých pláží omývaných průzračně modrými vodami, to je turistické městečko Varadero na nejsevernějším cípu Kuby. Tento turistický ráj vyrostl na přírodním poloostrově a nabízí nespočet hotelů, plážových domků, bungalovů, restaurací, lagun, pralesů, ale především služeb, zábavy a odpočinku. Varadero je zkrátka místem, které vám splní sen o dokonalé dovolené.

   
   

Nejlepší písek v celém Karibiku

Hlavní devízou tohoto střediska jsou bezpochyby jeho pláže. Kilometry a kilometry neporušených pláží patří k nejkrásnějším a nejčistším v celém Karibiku. Svůj den tak můžete strávit na obsluhované pláži ve stínu slunečníku s koktejlem v ruce, nebo si najít svoje vlastní místo na nekončících plážích a strávit celý den relaxací.

 

cs.wikipedia.org

en.wikipedia.org

 

Vodní sporty i podvodní muzeum

Díky své poloze se Varadero stalo rájem všech milovníků vodních sportů. Ať už vaše srdce touží po potápění, šnorchlování, plavbě na lodi či plachtění, ve Varaderu můžete na vodě i v ní strávit celý den.

Pro milovníky netradičních aktivit jsou zde nachystána vodní kola, kajaky nebo zorbing.

A kdybyste se přeci jen nudili, jen několik kilometrů od pobřeží se nachází uměle vytvořený podmořský park. Ten vznikl před více než dvaceti lety, kdy bylo na místě úmyslně potopeno několik lodí a dokonce také letadel. Jejich vraky, dnes pohlcené podmořským životem, se staly oblíbeným cílem místních i turistů. Podmořský park nese jméno Cayo Piedras del Norte a dostanete se k němu snadno některou ze soukromých či výletních lodí. Cesta k parku vám potrvá asi hodinu.

 

 

Do jeskyně za indiánskými malbami i netopýry

Dalším z oblíbených cílů je dochovaná jeskyně Ambrosio. Dovnitř se dostanete po krátké procházce pralesem a vstup je zpoplatněn.

Jeskyně měří přes 300 metrů a propojuje hned několik velkých galerií zdobených pravěkými malbami původních obyvatel ostrova. V průběhu staletí jeskyně sloužila nejen jako ceremoniální místo dávným civilizacím, ale také jako úkryt otrokům, kteří uprchli kolonialistům. Kromě maleb zde také můžete spatřit obrovskou kolonii malých netopýrů. Živí se výhradně ovocem a často návštěvníkům předvádějí své letecké schopnosti. Každý z těchto tvorů je samozřejmě přísně chráněn.

 

 

Romantické večery v maríně

Marina Gaviota místní často přezdívají „trochou kubánské Floridy“.  Tento přístav najdete na východním pobřeží Varadera. Dřevěná mola, připravená na budoucí příliv luxusních jacht, prozatím zejí vesměs prázdnotou. Marina však přesto stojí za návštěvu. Kolem přístavu totiž vyrostly nádherné restaurace s vynikající kubánskou kuchyní, tapas barem i čerstvými mořskými delikatesami. To vše s výhledem na oceán a zapadající slunce. Pobyt v Maríně si můžete zpříjemnit také návštěvou nákupního centra, procházkou po promenádě nebo můžete zavítat do některého z nočních klubů.

 

Autor: Barbora Havlová

 

Varadero

  Přehled ubytování v této lokalitě  

Varadero

 Trasa letu z Prahy ( s přestupem) do Varadera, přehled letů na Kiwi.com

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Gisel Murillo, Varadero

 

Zdroj videaYouTube CC, reddragonphoto,Varadero

 

Čtěte také:

Kubánské Varadero z německého Kolína za 8 250 Kč

Letenky z Londýna do Varadera za 6 787 Kč

Ostrov Kuba – současný stav a ubytování

Doba letu do Varadera

Placení a měna na Kubě

Letiště Varadero (VRA)

Karibské moře

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 23.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.