Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ostrov Milos – nádherné pláže a čistí voda

  Řecký ostrov, připomínající české mužské jméno, leží v Egejském moři severně od Kréty. Patří mezi Kykladské ostrovy, mezi kterými je nejjihozápadnější.

Jeho rozloha činí 150 km2, maximální délka je 21 km a stálých obyvatel zde žije zhruba pět tisíc.

Rozeklané pobřeží s prapodivnými a různobarevnými tvary dávají tušit, že původ ostrova je vulkanický podobně jako věhlasnější ostrov Santorini, vzdálený od Milose jen pár hodin plavby směrem na východ.

 

 

Pláže

Kdo miluje krásné písčité pláže a křišťálově čistou vodu v moři, ten bude Milosem doslova okouzlen. Najdete zde více než 70 pláží a snad každá má jinou barvu. Střídá se zde sněhově bílá se žlutou, červenou nebo černou barvou písku.

Pokud jste znalci trilogie Pán prstenů od Tolkiena, pak si budete připadat jako byste se ocitli v jeho ději, když se dostanete na pláž u opuštěného lomu na síru. Někteří návštěvníci řeckých ostrovů tvrdí, že nejhezčí pláže jsou na Lefkadě, ovšem Miloš je v tomto směru naprosto unikátní, což potvrzují i samotní Řekové.

 

   
                                   Počasí v této lokalitě
   

 

Milosem po vlastní ose

Ostrov je rozdělen na dvě poloviny, které můžete procestovat ve vypůjčeném  autě nebo na skútru. Další variantou je autobus nebo místní  taxíky.

Sever a jih spojuje asfaltová silnice, kdežto na západě je pouze šotolina a navíc zde nenarazíte na autoservis, takže cesta sem je značným rizikem.

Dalším nebezpečím, na které si dávat velký pozor je zdejší obyvatelka – zmije milóská. Vyskytuje se pouze v této oblasti Milose a na ostrovech Sifnos a Kimolos. Je opravdu nebezpečná, jelikož je to nejjedovatějším hadem Evropy.

 

Zajímavosti ostrova

V hlavním přístavu pod názvem Adamas najdete turistické informace, obchody, lékaře, čerpací stanice a také ubytování které je poblíž přístavu pro trajekty. Odtud vede silnice do dalších vesnic, kterými jsou Triovasalos, Trypiti a Plaka. Posledně jmenovaná je nejmalebnější vesničkou s uzounkými uličkami a typickými bílými domky s modrými doplňky. Ideálním místem k pozorování západu slunce do moře je pevnost na vrcholu kopce nad vesnicí.

Atrakcí pro turisty jsou na Milosi pestrobarevné domečky místních  rybářů zvané Syrmata. Dole je místo auta zaparkovaná loď a rodina bydlí v horním patře. Mnohdy tyto domečky obklopují celé nábřeží vesnice. K nejznámějším patří Klima, Firopatamos a Mandrakia. Ve vesnici Klima je  ideální místo pro pozorování západu slunce na ostrově.

 

 

Jak se na Milos dostat

V podstatě existují dvě varianty. První z nich je letět na Santorini a odtud pak cestovat trajektem, který nejprve staví na ostrově Folegandros. Pokud byste byli ochotni si připlatit, můžete být na Milosi za dvě hodinky rychlou lodí Sea Jets. Druhou možností je zakoupení letenky do Athén a odtud letět s Olympic Airlines až na Milos, který má své vlastní letiště.


Ubytování v této lokalitě

 

Achivadolimni Camping

Cena na noc pro dva - 666 Kč
 

Agnanti Rooms

Cena na noc pro dva - 1 280 Kč
 

Vigles

Cena na noc pro dva - 1 482 Kč

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Federico Pascucci, Milos - pláže

 

Zdroj videa: YouTube CC, Yiannis Kanellopoulos, potápění - Milos

 

     
  Dovolená v Řecku přes web Invia  
     

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Řecku

Přehled - řecké ostrovy

Nejvyšší řecká hora


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.