Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Průvodce - Turecká riviéra

Turecká riviéra je oblastí, která se rozkládá v části jižního pobřeží Malé Asie a je omývána Středozemním mořem. Konkrétněji bychom ji mohli vymezit městy Alanya, Antalya , Kemer, Fethiye, Marmaris, Bodrum, Kusadasi, Cesme. Evropanům se stala velmi dobře známou coby vyhledávaná turistická destinace.

 

 

Kde příroda odkrývá mnohem víc, než se zdá

Celá oblast má za sebou dlouhou historii. Antalyi založil král Attalos II. už roku 159 př. n. l. Nyní se tady tak potkává moderní metropole přizpůsobená nárokům četných návštěvníků i město prodchnuté neopakovatelnou historickou atmosférou.

Především se tento kraj může chlubit překrásnými písečnými plážemi. Čisté moře, do něhož se vstupuje pozvolna, a teplé počasí tvoří ideální kombinaci nejen pro rodinnou dovolenou. Za stálost místního klima je zodpovědné především pohoří Taurus, které tuto lokalitu chrání před nepříznivými vlivy.

Zdejší hory jsou doslova poseté ruinami legendárního Termessu. Jde o město proslulé svou nedobytností. Dokázalo vzdorovat dokonce i Alexandru Velikému. Dnes se jedná o jedno z nejzachovalejších antických měst vůbec. Asi největší zajímavostí je pak z části dochovaný amfitéatr. Pozoruhodnou je i tzv. nekropole s četnými sarkofágy a hrobkami. Okolí města obklopuje národní park, slavný především díky početným populacím motýlů.

Čím dál častěji se mluví i o letovisku Belek. To je proslulé nejen luxusními hotelovými resorty, ale představuje doslova ráj i pro milovníky golfu.

Tipy na hotel:  Demirci Hotel Cena na noc pro dva 709 Kč
 

     Hotely - Belek

 

Modrá čára znázorňuje Tureckou riviéru, pro zvětšení klikněte


Co si ještě nenechat na Turecké riviéře ujít

Turecká riviéra totiž rozhodně nenabízí jen krásnou přírodu a působivou historii, ale i vyžití pro milovníky pulzujícího města – krámky nebo bary, kde jen kvete noční život, zde vznikly v hojném počtu. Ovšem pozor, ocitli jste se v muslimské zemi, takže nepočítejte s tím, že se tu přehnaně holduje alkoholu. Spíše seženete proslulou tureckou kávu či čaj, ať černý nebo ovocný. Místní ho vždy pijí horký, čaj je v Turecku, přes věhlas kávy, národním nápojem.

Pokud nebudete mít žízeň, ale spíše hlad, setkáte se se zeleninou, plody moře nebo pochutinami obalenými v listovém těstě. Za ochutnání stojí i kebab, který je o poznání odlišný od toho, který znáte z českých rychlých občerstvení.

Domů si neváhejte coby suvenýr dovézt třeba typické kožené výrobky.

 

 

Last minute zájezdy na Tureckou riviéru - přehled

Ryanair spojí Bratislavu s tureckým Dalamánem. Cena zpátečních letenek od 2 040 Kč

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.