Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Porto Verde - italské pobřeží plné turistů

Italské středisko Porto Verde leží v oblasti zvané Emilia – Romanga, v provincii Rimini. Rimini je největším turistickým centrem v Evropě. Atraktivita italského pobřeží, skvělá kuchyně i letité zkušenosti v turistickém ruchu činí z místní oblasti cílovou destinaci tisíců turistů ročně. Návštěvníci oceňují místní písečné pláže, honosné jachty v centru Porta Verde Darseně, množství sportovního i kulturního vyžití a bohatý noční život.

 

 

V centru Porto Verde láká k návštěvě nejen vnitřní přístav Darsena, ale také krásná architektura, velké množství obchůdků, barů, diskoték a sportovních hřišť a středisek. Pokud jste vyznavači aktivního trávení volného času a milujete jízdu na kole, udělejte si výlet do sousedního Riccione, po přímořské cyklostezce. Trasa je dlouhá 5 km a cestou na vás čekají nádherné scenérie, které ocení nejenom fotografové. V Riccione určitě nevynechejte návštěvu parku Oltremare. Kromě vodního kina v něm můžete zasednout i do IMAXU nebo se pokochat krásou vodních živočichů v delfináriu.   

 

Ubytování v Riccione

 

Hotel Solemar

Cena na noc pro dva - 731 Kč
 

Hotel Liane

Cena na noc pro dva - 757 Kč

 

Porto Verde bylo oblíbeným místem také pro významné postavy evropských dějin. Jednou takovou byl například italský diktátor Benito Mussolini. Ten si v roce 1934 nechal postavit vilu v nedalekém Riccione. Dnes slouží vila, s rozlehlou zahradou a výhledem na mořskou hladinu, k pořádání výstav. V Porto Verde se často rekreovaly hvězdy filmového a hudebního průmyslu. Nejznámějším z nich je režisér Federico Fellini. Můžete tu potkat dokonce i slavného motocyklového závodníka Valentina Rosiiho.

 

     
               Předpověď počasí v této lokalitě (Rimini)  
     

 

Parco Marino Le Navi di Cattolica – tak zní celý název místního akvária. Akvárium se nachází pod hladinou moře a můžete si v něm koupit individuální potápění mezi žraloky. Vše samozřejmě s nejvyšší možnou měrou opatrnosti. Potápění probíhá ve speciální bezpečnostní kleci.

Porto Verde je místo, které je nakloněné přírodě. Její ochrana je pro něj na prvním místě. Na plážích je vyžadována recyklace a celá oblast velice dbá na ekologii.

Pokud nemáte rádi turisticky přeplněná místa, navštivte tuto lokalitu v zimě. V chladných měsících se povaha místní oblasti zcela promění.  


  Autor: Hanka B.

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Seznam měst v regionu Emilia Romagna

 
 

Seznam letišť v Itálii

 
     

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.