Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Rimini, největší italské přímořské letovisko

Rimini, en.wikipedia.orgProslavené severoitalské letovisko se 140 tisíci obyvateli poskytuje svým návštěvníkům nejenom cca 15 km pláží, ale i pěkné historické památky.

Turisty upoutává hlavně tím, že je největším přímořským letoviskem  Itálie a jedním z největších v rámci Evropy. Proto zde opravdu kvete noční život. V Rimini najdete neuvěřitelné množství klubů, diskoték a restaurací.

 

 

 

Rimini, en.wikipedia.orgLetecký pohled, By Cicciotto (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons

 

Trasa jízdy  autem z Prahy do Rimini. Vzdálenost: 1059 km. Čas: 11:03.

 


Obdivuhodná kašna

Nechcete-li si ale jenom užívat koupání a odpočinek na lehátkách na některé z místních pláží, potom vězte, že centrem veškerého dění v Rimini je náměstí Piazza Cavour. Na první pohled v něm upoutá palác Palazzo del Podesta, mohutná mramorová kašna a také socha Malatesta, kruťase, který zde ve středověku vládl. Na návštěvu města přijel v době renesance i umělec a vědec Leonardo da Vinci, jež kašnu obdivoval.

 

Rimini, en.wikipedia.orgNáměstí Piazza Cavour

 

Vládce na freskách

Ovšem nejhezčí stavbou města je bezesporu františkánský kostel Tempio Malatestiano ze 13. století. Patří mezi díla architekta Leona Battisty Albertiho, který ho vybudoval v pozdě gotickém a raně renesančním slohu, ovšem jeho průčelí už bohužel nedokončil. Zdejšího vládce Malatesta najdeme ještě jednou zpodobněného i na freskách nacházejících se uvnitř svatostánku. Ostatně rod Malatesta, který zde ve středověku vládl, zasáhl do podoby města ještě tím, že na jeho okraji nechal vystavět pro sebe hrad Castel Sismondo.

 

 

Vzpomínky na antiku

Ovšem Rimini si zasloužilo i polibek antiky, město totiž vzniklo už v roce 268 př. n. l. na obchodní cestě, která propojovala sever a jih italského poloostrova. Najdete zde proto památky připomínající i tuto dobu, a to dokonce některé unikáty. Patří mezi ně především nejstarší římský vítězný oblouk Arco d´Augusto z roku 27 př. n. l. a také most Ponte di Tiberio pocházející ze 14 století n.l. Neuvěřitelné je, že na něm dodnes funguje doprava ovšem mimo těžkých nákladních vozidel. Konečně třetí a poslední z významných připomínek římské doby je amfiteátr vybudovaný ve 2. století n. l.

 

Rimini, en.wikipedia.orgMost Tiberius

 

Rimini, en.wikipedia.orgPřístav v Rimini

 


Autobusové spojení mezi Prahou a Rimini si vyhledejte u některého z těchto dopravců

Nejbližší letiště: Federico Fellini International Airport

Web: http://riminiairport.com

Kód: RMI

Rimini
Poloha italského města vzhledem k Praze, výběr letenek na Kiwi.com

Přehled ubytování v Rimini od nejnižší ceny na booking.com

Rimini


*Autor úvodní fotky - By Alain Rouiller (Rimini plages 3) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons


 

Mohlo by vás zajímat:

Sluneční riviera Rimini

Levné ubytování v Itálii: Řím, Pisa, Rimini

Pronájem automobilů v této lokalitě

Přehled italských měst

Pět největších jezer v Itálii

Teplota moře

 


 

 


Vložil/a: Daniel Česák 12.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.