Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Riccione

Riccione, zvané Zelená perla Jadranu, patří mezi nejznámější letoviska Jadranské riviéry. Nachází se v provincii Emilia- Romagna; cca 10 km jižně od Rimini.

Založeno bylo v dobách antického Říma, ale jeho rozkvět nastal až ve středověku. V té době vládla Riccione rodina Agolanti, blízce spřízněná s riminskými Malatesty. Jejich vládu dodnes připomíná hrad Castello degli Agolanti, který střeží Riccione už od 14. století a další středověké stavby v historickém centru města.

V 19. století se z Riccione, podobně jako ze sousedního Rimini, stává oblíbená destinace zejména pro bohaté občany z Boloně, kteří si zde začínají stavět svá letní sídla. Riccione učarovalo i samotnému Mussolinimu, který zde trávil většinu svých letních dovolených. Jeho vila stojí v Riccione dodnes a je jednou z často navštěvovaných památek v této lokalitě.

 

 

Přestože má Riccione bohatou historii, v současnosti láká turisty z úplně jiných důvodů. Nejčastěji sem jezdí ti, kteří si chtějí užít slunění na nekonečných plážích a noční život v restauracích, klubech a diskotékách, kterých je tu opravdu nepočítaně. Na své si tu přijdou nejen milovníci nočního života, nebo ti, které lákají vodní a plážové sporty, ale také rodiny s dětmi. Právě pro ně je tu zábavní park Aquafan s mnoha vodními atrakcemi, lunapark Ricciolandia nebo centrum Oltremare s delfíny, mořskými koníky a mnoha jinými zvířaty (papoušci, dravci, zvířecí farma).

 

     
                                 Předpověď počasí - Riccione  
     

 

Pokud se chcete nechat hýčkat, navštivte luxusní lázně Riccione Terme, s historií sahající až do 19. století. Nacházejí se uprostřed borovicového háje a sdružují sedm oblastí wellness. Můžete si vybrat od tradičních zkrášlujících procedur, přes rehabilitační koupele až po relaxaci ve vířivkách s výhledem na rušné pláže Riccione.

 

  Trasa z Prahy do Riccione, vzdálenost: 1065 km, Čas: 11:03
 

 


 

Mapa - openstreetmap.org

 

Přestože se na první pohled zdá, že všechny atrakce v Riccione jsou spojeny s vodním živlem, najdete zde i další lákadla. Zejména pro dámy bude těžké odolat návštěvě luxusních butiků známých světových značek na Viale Dante a Viale Ceccarini. Nemusíte hned utrácet horentní sumy za prestižní značky typu Prada nebo Armani. Najdete zde totiž i menší lokální výrobce, například na Viale Gramsci sídlící butik Brandina nabízející originální kabelky a plážové doplňky. Za návštěvu stojí také pouliční trh (fashion market) s oblečením, který se koná každý pátek na Piazza Unita.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Marco Amendola - Giornalista, Riccione -  Riviera d'inverno

 

 

  Přehled ubytování

 

Hotel Los Angeles

Cena na noc pro dva - 628 Kč
 

Hotel Ceccarini 9

Cena na noc pro dva - 635 Kč
 

Hotel Hollywood

Cena na noc pro dva - 759 Kč

 

Pokud už budete mít dost nakupování i slunění, můžete vyrazit na výlet třeba do 20 km vzálených jeskyní Onferno u Gemmana.

V blízkosti Riccione najdete také mnoho malých středověkých vesnic (Montegridolfo, Montecolombo nebo Montescudo), které vás často překvapí nejen zachovalými historickými památkami, ale také výborným místním vínem nebo olivami.

 

 

Chcete-li navštívit spíš rušnější místa, vyberte si kterékoliv z okolních měst na pobřeží, ať už sousední Rimini, nedalekou Cattolicu nebo o něco klidnější Gabicce Mare.

Autor: Markéta Mrkvová

 

 

 

 

 

                                                  Další  italská města
  Neapol Rosolina Mare Rimini Portoferraio  
  Miláno Ancona Salerno Alghero  
  Florencie Siena Trapani Cagliari  

 

 

     Mohlo by vás zajímat:  Seznam letišť v Itálii

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.