Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Bydhošť

Bydhošť je  polské město, metropole Kujavsko-pomořského vojvodství, která se rozkládá na soutoku řek Brdy a Visly. Aktuálně má přibližně 364 tis. obyvatel a je významným přístavem a centrem obchodu i průmyslu.

 

 

Jak Bydhošť vznikla

První zmínka o Bydhošti pochází z 11. století. Původně v této lokalitě vznikla  rybářské osada, kterou obývali Slované. Městská práva Bydhošť nabyla v roce 1346 rozhodnutím krále Kazimíra Velikého.

Významným centrem obchodu se město stává během působení Fridricha II. Velikého, který se zasadil o jeho přestavbu a o vybudování proslulého Bydhošťského kanálu, který propojuje Odru a Vislu a dosud nesporně je ozdobou města. Rozkvět tohoto místa pak pokračoval až do počátku 20. století.

 

Mapa - openstreetmap.org  


Které historické skvosty tu najdete

Díky svým pestrým dějinám místo nabízí i dochované historické skvosty, byť jich není mnoho. Nejstarší stavbou je kostel sv. Martina a Mikuláše, který pochází z přelomu 15. a 16. století.

Za jinou významnou památku lze pokládat i jednolodní kostel Nanebevzetí Panny Marie, na němž dominují prvky gotické a renesanční. Charakteristickým symbolem města je soubor budov, kterým se říká Sýpky. Dnes v nich funguje muzeum.

Dáváte-li přednost hudbě, nenechte si určitě ujít návštěvu Filharmonie. Místní koncertní sál bývá oceňovaný pro svou vynikající akustiku a samotná Filharmonie má již dlouhou tradici. Jiným významným centrem hudby je tzv. Mozg neboli Mozek. Ten proslul jako rodiště moderní odnože jazzové hudby.

 

 

  Tipy na ubytování

 

Hotel Elda

Cena na noc pro dva - 850 Kč
 

Hotel Akor

Cena na noc pro dva - 800 Kč

 

Co dalšího zajímavého nezapomenout při návštěvě

Chlubit se však Bydhošť nemůže jen svou kulturou, ale také přírodou. Město je obklopeno lesy a zeleň najdete ve velké míře i v samotném městě. Zdejší okolí je nesmírně rozmanité díky tomu, že se nachází na rozhraní několika geografických oblastí. Vaší pozornosti by neměl ujít například národní park Bory Tucholskie nebo jezero Koronowski.

Za návštěvu stojí rozhodně i řada útulných hospůdek, kaváren nebo obchodů, které mají neopakovatelnou atmosféru. Nechybí samozřejmě ale ani nákupní centrum.

Autor: Holanová D.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Baltské moře u polského pobřeží

Kouzlo polských pláží a Baltského moře

1875 Kč sleva na webu Booking.com

Varšava, největší z polských měst

Sopoty, město mnoha tváří

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.