Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kouzlo polských pláží a Baltského moře

Místní pláže lákají k odpočinkuVětšina lidí si pod letní dovolenou představuje cestování do teplých oblastí, ale krásnou letní dovolenou u moře můžete strávit i na severním pobřeží  Polska.

Písečné pláže se zde táhnou podél Baltského moře v délce více než 700 km. Zlatý písečný pás lemující mořskou hladinu nazelenalé barvy tvoří severní polskou hranici.

 

Jelikož písečné pláže a duny jsou přerušeny jen přístavy, poskytuje pobřeží nekonečnou možnost koupání a opalování, kterému se na mnoha místech můžete věnovat v klidu sami bez davů turistů, jak je znáte z pláží

Mapa Baltského moře, zdoj openstreetmap.org

jižních států. I když voda není tak teplá jako tam, vynahradí vám to svěží a zdravý mořský vzduch i služby, které se vyznačují především přívětivou a poklidnou domáckou atmosférou.

Polské pláže nejvíce ožívají o prázdninových měsících, kdy se zaplňují zejména ta nejpopulárnější a nejznámější letoviska. Zdejší mořské klima si pochvalují zejména lidé s dýchačími potížemi, kterým se zde vesměs rychle uleví.

 

 

 

Pláže zde nebývají přeplněné a každý si najde své místo 

Pláže zde nebývají přeplněné a každý si najde své místo

 

Příjemné klima, které neomrzí

Od moře vane neustále vítr, díky kterému tolik nevnímáte slunce. To může být zrádné, neboť v horkých letních dnech opaluje stejně intenzivně jako na jihu. Kromě lenošení na pláži a koupání v osvěžující čisté mořské vodě, můžete podnikat o dovolené také výlety.

 Pobřeží je převážně rovinaté, ovšem kouzelné jsou zdejší duny, lesy a jezera, mezi kterými se ukrývá asi desítka městeček a pobřežních letovisek. Ta nabízejí vedle přímořského klimatu a přístavní atmosféry, také řadu cenných památek i moderních příležitostí k zábavě.

 

Baltské moře je stejně krásné, jako kterékoliv jiné

Baltské moře je stejně krásné, jako kterékoliv jiné, předpověď teploty moře zde.

 

Baltik a jeho pobřeží nabízí řadu možností k ubytování. Vybrat si můžete z mnoha rekreačních objektů, soukromých apartmánů, hotelů, penzionů, ale i plně vybavených kempů. Některé bývají v hlavní sezóně plné, takže lze doporučit jejich rezervace v dostatečném předstihu, nejlépe alespoň tři měsíce předem.

Ke stravování slouží restaurace, bary, nebo turisty ohromně oblíbené smažírny ryb. Pro rodiny s dětmi je dovolená u polského Baltu ideální hlavně díky rozlehlým písečným plážím a pozvolnému vstupu do vody, neboť ujdete desítky metrů a stále vám je voda maximálně po kolena.

 

Autor: Petr Randus

 

Podobné články:

K moři jen 20 km od hranic? - Nyskie jezero

Morskie oko: perla Vysokých Tater

Mazurská jezera - informace

K moři na sever ? Darlowko

Polská jezera v blízkosti ČR

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.