Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kouzlo polských pláží a Baltského moře

Místní pláže lákají k odpočinkuVětšina lidí si pod letní dovolenou představuje cestování do teplých oblastí, ale krásnou letní dovolenou u moře můžete strávit i na severním pobřeží  Polska.

Písečné pláže se zde táhnou podél Baltského moře v délce více než 700 km. Zlatý písečný pás lemující mořskou hladinu nazelenalé barvy tvoří severní polskou hranici.

 

Jelikož písečné pláže a duny jsou přerušeny jen přístavy, poskytuje pobřeží nekonečnou možnost koupání a opalování, kterému se na mnoha místech můžete věnovat v klidu sami bez davů turistů, jak je znáte z pláží

Mapa Baltského moře, zdoj openstreetmap.org

jižních států. I když voda není tak teplá jako tam, vynahradí vám to svěží a zdravý mořský vzduch i služby, které se vyznačují především přívětivou a poklidnou domáckou atmosférou.

Polské pláže nejvíce ožívají o prázdninových měsících, kdy se zaplňují zejména ta nejpopulárnější a nejznámější letoviska. Zdejší mořské klima si pochvalují zejména lidé s dýchačími potížemi, kterým se zde vesměs rychle uleví.

 

 

 

Pláže zde nebývají přeplněné a každý si najde své místo 

Pláže zde nebývají přeplněné a každý si najde své místo

 

Příjemné klima, které neomrzí

Od moře vane neustále vítr, díky kterému tolik nevnímáte slunce. To může být zrádné, neboť v horkých letních dnech opaluje stejně intenzivně jako na jihu. Kromě lenošení na pláži a koupání v osvěžující čisté mořské vodě, můžete podnikat o dovolené také výlety.

 Pobřeží je převážně rovinaté, ovšem kouzelné jsou zdejší duny, lesy a jezera, mezi kterými se ukrývá asi desítka městeček a pobřežních letovisek. Ta nabízejí vedle přímořského klimatu a přístavní atmosféry, také řadu cenných památek i moderních příležitostí k zábavě.

 

Baltské moře je stejně krásné, jako kterékoliv jiné

Baltské moře je stejně krásné, jako kterékoliv jiné, předpověď teploty moře zde.

 

Baltik a jeho pobřeží nabízí řadu možností k ubytování. Vybrat si můžete z mnoha rekreačních objektů, soukromých apartmánů, hotelů, penzionů, ale i plně vybavených kempů. Některé bývají v hlavní sezóně plné, takže lze doporučit jejich rezervace v dostatečném předstihu, nejlépe alespoň tři měsíce předem.

Ke stravování slouží restaurace, bary, nebo turisty ohromně oblíbené smažírny ryb. Pro rodiny s dětmi je dovolená u polského Baltu ideální hlavně díky rozlehlým písečným plážím a pozvolnému vstupu do vody, neboť ujdete desítky metrů a stále vám je voda maximálně po kolena.

 

Autor: Petr Randus

 

Podobné články:

K moři jen 20 km od hranic? - Nyskie jezero

Morskie oko: perla Vysokých Tater

Mazurská jezera

K moři na sever ? Darlowko

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!