Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Ferrara

Ferrara je  italské město ležící v regionu Emilia-Romagna. Ten se rozkládá převážně v Pádské nížině a tvoří tak pomyslnou hranici mezi hornatým severem a teplým jihem.

Tato oblast je hojně navštěvována, turistický ruch je ale zaměřen spíše na města Rimini, Parma, Piacenza či Bologna. O to více nás může překvapit svými krásami právě Ferrara. Díky množství památek, kterými oplývá, byla právem zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

 

 

Historie Ferrary sahá do až 8. století, kdy bylo město založeno, za své největší dědictví však vděčí především rodu Este, který téměř po 4. století tvořil jeho kořeny a zasloužil se o značný rozvoj. Později bylo město připojeno k Italskému království a dodnes leží ukryto za svými silnými hradbami.

 

   Mapa - openstreetmap.org

 

K vidění je zde opravdu mnoho, dá se s jistotou říci, že jedna návštěva města na zhlédnutí všech pamětihodností nestačí. Město má několik nádherných paláců, které jsou opravdovými skvosty. Jedním z nejkrásnějších je Palazzo Schifanoia, letní sídlo rodu Este. Palác byl postaven ve 14. století, jeho nejzajímavější části je tzv. Sál měsíců, vyzdobený freskami znázorňujícími jednotlivé měsíce od různých umělců Ferrary.

Za zhlédnutí stojí Casa Romei, ohromný dům nejbohatšího obyvatele Romea. Pokud se budete nacházet v těchto místech, navštivte také budovu zdejší univerzity. Překrásné je náměstí Piazza Cattedrale, nachází se zde katedrála či Palazzo del Comune, dnešní radnice.

Nedaleko od náměstí se pak nachází hrad Castello Estense, který se stavěl více než 200 let a nechal ho vystavět opět rod Este. Pevnost tvoří věže, vodní příkop, padací mosty a vysoké hradby. Dnes zde sídlí městské úřady.

 

 

Pozoruhodností Ferrary je Al Brindisi, nejstarší hospoda na světě. Fungovat začala pod názvem Hostinec U malé opičky už v 15. století a dodnes si zde lidé pochutnávají na italských specialitách a výborných vínech.

Ferrara je místem, které byste při svých cestách v tomto regionu měli navštívit. Svou krásou vás dokáže ohromit a budete překvapeni kolik se toho v tomto malém městě nachází.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Stella De' Tolomei

Cena na noc pro dva - 965 Kč
 

Mirko Apartment

Cena na noc pro dva - 988 Kč
 

Last Minute Ferrara

Cena na noc pro dva - 999 Kč

 

 


Autor úvodní fotky, By No machine-readable author provided. Herbert Ortner assumed (based on copyright claims). [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via Wikimedia Commons

 

   
                                 Předpověď počasí této oblasti
   

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Doprava (MHD) v Itálii

 

Seznam letišť v Itálii

 

Pět největších jezer v Itálii

 

Lyžařská střediska v Itálii

 

Jak dlouho trvá let do Itálie?

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.