Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Formentera

Formentera je jedním ze známých Baleárských ostrovů, konkrétně patří do čtveřice těch nejmenších, které se nacházejí na západě Středozemního moře.

Nedaleko od něj směrem na sever můžeme spatřit Ibizu, kterou od Formentery dělí přibližně osm kilometrů úžiny zvané Freo. Při pohledu na západ spatříme vzdálené břehy  Španělska, na východě ostrov zvaný Mallorca a jižní výhled směřuje na Alžírsko.

 

 

Ibiza jako sousední ostrov je také vstupenkou na samotnou Formenteru, která nevlastní letiště, a proto je nutné dopravit se na místo lodí. Konkrétně do přístavu La Savina, kde si můžete zapůjčit různé dopravní prostředky a najít vyhovující místo pro vaši dovolenou.


Mapa - openstreetmap.org

 

Oblast byla obydlena již ve starověku. Nejstarší pohled do historie nabízejí megalitické hroby. Později krajinou procházeli nájezdníci z Kartága a toto místo kolonizovali stejně jako většinu ostrovů ve Středozemním moři. Není nijak výjimečné, že se později Formentera dostala pod správu Říma, jehož vliv v antice sahal velice daleko.

 

 

Okolní krajina se pyšní skalnatými útesy, ale také dlouhými písčitými plážemi. Jednou z nich a zároveň také největší je Playa Migjorn na jižní straně ostrova s průzračnou tyrkysovou vodou a světlým čistým pískem. Zatímco jižní pobřeží můžete využít k ubytování a koupání v moři, na sever zavítejte, až budete mít chuť poznávat zdejší památky.

 

 

Ca Na Costa jako nejvýznamnější megalitická hrobka v okolí jezera Estany Pudent byla objevena až ve dvacátém století a sjíždějí se na ni turisté ze všech koutů světa. Významná je hlavně díky svému stáří, které se datuje do období starověku. Okolí zdobí přírodní park, jenž se chlubí krásou okolní vegetace.

Výlet zakončete návštěvou východní části ostrova, které dominuje vysoký maják Far de la Mola. Fungující dodnes se tyčí do výšky 123 metrů nad mořem a při jeho návštěvě vzpomeňte na královnu Isabelu II., která se o stavbu tohoto monumentu zasloužila.

 

  Tipy na hotely

 

Hostal Illes Pitiüses

Cena na noc pro dva - 3 420 Kč
 

Apartamentos Sabina Playa

Cena na noc pro dva - 3 820 Kč
 

Hotel Bahía

Cena na noc pro dva - 4 120 Kč

 

Formentera, ač je v blízkosti stále živoucího ostrova Ibiza, nabízí na rozdíl od ní klid a relax, který souvisí s návštěvou místních památek a prohlídkou okolí. Pokud by vás přece jen zlákala představa bujarého večírku, můžete kdykoliv Ibizu navštívit lodí.

Autor: Tereza Hotovcová

 

 

Zdroj videa: YouTube, Guias Viajar, Formentera

 

Zdroj videa: YouTube CC, Sch4bik. Formentera

 

Zdroj videa: YouTube, Kenzi Productions  Formentera z dronu


 

 

 

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Seznam letišť ve Španělsku

   

Seznam měst a letovisek - Španělsko

   

Doba letu na Baleáry

     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.