Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Medulin

Jestliže hledáte ideální místo pro strávení rodinné dovolené, Medulin vás jistě osloví, ba dokonce nadchne. Jedná se o turisticky velmi atraktivní destinaci nacházející se v jižní části Istrijského poloostrova.

 

 

Základní informace

Historie Medulinu je spjata převážně s  rybářstvím a tradičním přímořským životem. Původně rybářská osada se rozprostírá při pobřeží Medulinského zálivu, jižně od města Pula, a v současné době představuje jedno z nejdůležitějších turistických center na Istrii.

V samotném městečku Medulin bydlí zhruba 2 777 stálých obyvatel. Celá správní oblast zahrnující dalších sedm vesniček čítá asi 6 500 obyvatel.

 

Blízký Letiště Pula - http://airport-pula.hr

Mapa - openstreetmap.org

 

Ideální dovolená s dětmi

Medulinský záliv je poměrně mělký a je tvořený písečným dnem. Právě díky pozvolnému vstupu do moře je místo hojně vyhledáváno rodinami s malými dětmi.

 

Pláže

Turistům jsou k dispozici písečné i oblázkové pláže s průzračně čistým mořem. Pláže jsou lemovány borovicovým lesem, který poskytuje dostatek stínu. Nejznámější a nejvyhledávanější pláží je pláž Bijeca. Její téměř kilometrová délka láká nejen k vodním radovánkám a odpočinku, ale i k romantickým vycházkám při západu slunce. Z pláže se turistům naskýtá krásný pohled na malé ostrůvky ležící prakticky po celé její délce.

Zatímco nejmenší návštěvníci této destinaci si mohou hrát v mělčinách či v písku, ti starší jistě ocení místní atrakce v podobě aquagánu, minigolfu, plážového volejbalu nebo plachtění na lodích.

Nechybí zde restaurace a bary ve kterých se můžete osvěžit nebo ochutnat místní kuchyni.

 

 

 

 

Ubytování

Turistům mířícím do této destinace jsou k dispozici luxusní hotelové komplexy, apartmány či kempy. Všechny místní hotely ležící přímo na pláži jsou komfortně vybaveny a hostům tak nabízejí zcela ideální a bezstarostnou dovolenou.

  • Hotel Park Plaza Belvedere
  • Hotel Holiday
  • Hotel Medulin
  • Hotel Minerva
  • Hotel Koral
  • Hotel Arcus Residence
  • Hotel Hilde

 

Vyznavači přírody si dovolenou jistě užijí i v kempech Medulin

Kemp Medulin se nachází asi 2 kilometry od stejnojmeného městečka. Má ubytovací kapacitu 3 802 osob. Pronajmout si můžete bungalovy, stany i obytné karavany. Převážná část kempu je umístěna v borovicovém lese, tudíž hostům poskytuje dostatek stínu. Kemp je komfortně vybaven sociálním zařízením, teplou vodou a k dispozici jsou i pračky na praní.

Druhý, větší kemp Kažela, se nachází asi 3 kilometry od osady Medulin. Ubytovací kapacity jsou k dispozici zhruba pěti tisícovkám hostů. Kemp býval dříve částečně naturistický. Dnes je naturistům vyhrazena pouze část místní pláže.

 

   Další ubytovací tipy

  Tip na hotel: Alena   Cena na noc pro dva - 1 480 Kč
  Tip na hotel: Apartments Midnight Banjole Cena na noc pro dva - 1 780 Kč
  Tip na hotel: Rooms Laura Cena na noc pro dva - 2 024 Kč

 

Památky

Samotná destinace Medulin nenabízí turistům příliš mnoho památek. O to více jich je k vidění v okolních historických městech.

Každého turistu zde jistě uchvátí pozůstatky luxusních sídel Římanů, vybudovaných již ve středověku. Torza těchto sídel a zbytky antického hřbitova je možno vidět po celém pobřeží poloostrova Vižula. Krásné panorama si destinace získala také díky zříceninám ležících na hoře Vrcevan a na mysu Punta Kašteja.

Příznivci historie by si také neměli nechat ujít návštěvu farního kostela Sv. Anežky, kde je uložen postříbřený procesní kříž z 15. století nebo trosky předrománského kostelíka v zálivu Bijeca.

Autor: Katka D.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, antistatica dali, Medulin

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť v Chorvatsku

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Doba letu do Chorvatska

Chorvatská měna

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.