Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Rethymno

Rethymno je přístavní město, které se nachází na severním pobřeží ostrova Kréta. Rozprostírá se poblíž řeckého pohoří Ida.

Rethymno leží zhruba 80 kilometrů na západ od hlavního města Kréty Iraklia (Heraklion). Žije zde asi 34 300 obyvatel.

Rethymno představuje třetí nejlidnatější město Kréty a také hlavní město stejnojmenného okresu. Spojuje kouzlo starého města, historické pamětihodnosti a krásné pláže  řeckého ostrova Kréta.

 

 

Nezalekněte se, pokud někde spatříte pozměněný název města, používá se totiž více variant, například: Rethymnon, Rhetymno, Rhetymon, Retymnon, Retymno, Rethymo, Rhétymno, Rethimo, Réthimno Réthymon, Rethimno. 

Rethymno tvoří 4 obecní jednotky:

  • Arkadi
  • Lappa
  • Nikiforos Fokas
  • Rethymno

 

Město s bohatou historií

Město má bohatou historii, v minulosti bylo obsazeno Římany, Benátčany a naposledy Osmanskou říší. Rethymno založila Mínojská civilizace, která mimo jiné patří mezi jedny z prvních civilizací v Evropě. Město si v minulosti dokonce razilo své vlastní mince. Jednu z ikon města představuje vyobrazení dvou delfínů v kruhu.

 

 

Dnes je moderní řecké přístavní město plné života s neustálým přílivem zahraničních návštěvníků. Místní univerzita přitahuje také mnoho studentů z celého Řecka. V Rethymnu se nenachází žádné letiště, můžete ale doletět do města Chania nebo Heraklionu a odtamtud pokračovat veřejným autobusem až do Rethymna.

 

   
  Tip na ubytování:  Rethymno House Cena na noc pro dva - 1 112 Kč
   

 

Památky

Rethymno je krásné řecké město, kde se rozhodně nebudete nudit. Jeho architektura a stavební styl nese známky dlouhodobé benátské a turecké nadvlády. 

Největším turistickým lákadlem je benátsko-turecká pevnost. Centrum Starého města zdobí malebné uličky, staré turecké domy, mešity a další historické budovy. Ve městě se nachází také benátská pevnost Fortezza, kterou najdete kousek nad přístavem. Pevnost byla postavena v 16. století a poskytuje návštěvníkům nádherný výhled na město Rethymno, okolní hory a pobřeží Krétského moře.

Jádro Starého města zdobí kašna Arimondi, která pochází z roku 1629 a byla inspirována kašnou v Heraklion. Kašnu tvoří dvě lví hlavy chrlící vodu. Za navštívení stojí také Archeologické muzeum, které je umístěné v bývalé benátské věznici.

V centru se nachází také příjemný městský park s dětským hřištěm, kde můžete nalézt trochu chládku v  horkém letním počasí.

 

 

Výlety po okolí

Povrch Rethymna a okolí je převážně hornatý. Ve východní částí se rozkládá část pohoří Ida. V tomto pohoří se tyčí nejvyšší hora ostrova Psiloritis, která měří 2456 m. n. m..

Na severu u pobřeží krétského najdete pláže, kde byly vybudovány rozsáhlé hotelové komplexy. Pokud chcete projet krajem Rethymno se severu k jižnímu pobřeží, panoramatická cesta přes soutěsku Kourtaliotiko či strž Kotsifou vás určitě nadchne.  Rethymno je ideálním východiskem pro výlety po okolních částech ostrova Kréta.

 

 

Sport

V Rethymnu nebudete mít nouzi ani o sportovní vyžití. Mimo jiné Rethymno hostilo mezinárodní atletické závody známé jako Vardinogianneia. Atletické závody byly ale v roce 2012 ukončeny kvůli řecké finanční krizi. Rethymno má ale mnoho sportovních klubů, které se účastní celoevropských sportovních soutěží.

Autor: Simona P.

 

 Hotely přes booking.com

 

 

Rethymno, Kréta, Maják - západ slunce, autor: bluemode, YouTube - CC

 

 

     
 

Blízké letiště: Mezinárodní letiště Nikose Kazantzakise v Heraklionu (HER)

 
     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.