Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Santander

Na severním pobřeží  Španělska, u Altantického oceánu a Biskajského zálivu leží pobřežní město Santander. Bylo založené v jedenáctém století. Je hlavním městem provincie Kantábrie a také patří mezi nejvyhledávanější turistická střediska nejen u Čechů, ale také u Španělů.

Hlavní španělské město Madrid je odsud vzdálené přibližně 450 km.

 

 


Roku 1941 postihl historické centrum města rozsáhlý požár, který zničil veškerá historická díla. Popelem lehl i zdejší gotický chrám. Byla z něj ovšem zachráněna Kristova krypta a na náměstí naleznete sochu známého diktátora Francisca Franca. Z důvodu požáru ve městě nenajdete mnoho památek.

 

Mapa - openstreetmap.org


Nejproslulejší jsou ale santanderské pláže, které vás v letních dnech přivítají rozpáleným pískem a křišťálově průzračnou vodou.

Pokud vám ovšem nestačí pouhé plavání, můžete si zde zapůjčit potápěčské vybavení a vydat se v doprovodu zkušeného průvodce do hlubin zdejších vod. Zažijete tak pořádnou dávku adrenalinu. Najdete tady třináct pláží, z nichž je nejznámější El Santander, u které se nachází známé promenády.

 

 

Ve městě je i několil kasín, které mnohdy žijí nočním životem, až do brzkého rána.

Chcete-li uspokojit své gurmánské chutě, jistě navštivte některou z mnoha restaurací. Každodenní jídelní lístek vám  dá na výběr z typických španělských jídel. Nabízí se čerstvé plody moře, chobotnice nebo  rybí pochoutky, které jsou každý den vyloveny rybáři.

Na své si přijdou i vegeteriáni a vegani. Jistě je potěší zeleninové saláty z mořských řas a další sladké i slané chody. Všechno je za velmi příznivé ceny. Zdejší restaurace jsou cenami přizpůsobeny místním obyvatelům.

Z přístavu, který se stal velmi oblíbený jak u domorodců tak i turistů vyplouvají každý den lodě. Nabízejí jak hodinové tak i několikadenní vyhlídkové plavby, nejen v Biskajském zálivu. Můžete si ovšem zapůjčit i vlastní člun a vydat se na romantický výlet, doprovázený skvostným západem slunce a zdejší okouzlující krajinou.

Při procházce Santanderem uvidíte mnoho zelených parků. José María de Pereda je kantabrijský spisovatel, na jehož památku byl vybudován největší park, ve kterém se nachází mimo jiné hudební pavilon a socha spisovatele.

V tomto půvabném městě se také narodil známý golfista Severiano Ballesteros, malíř  María Gutiérrez Blanchard, který žil na přelomu devatenáctého a dvacátého století, fotbalista Iván Bolado, básničkář Matilde Camus nebo herec Eduardo Noriega.


Ubytování v této lokalitě

 

Pensión Luisito

Cena na noc pro dva - 1 423 Kč
 

Antoyana 

  
Cena na noc pro dva - 1 540 Kč
 

Posada El Jardin de Angela

Cena na noc pro dva - 1 620 Kč


Mezi jeden z hlavních turistických cílů patří jeskyně Altamira, která se nachází nedaleko Santanderu. Je známá díky svým zachovalým nástěným pravěkým malbám, které zde byly uchovány po celou řadu století. Malby byly nalezeny roku 1879 a zobrazují hlavně zvěř.

 


17 kilometrů od Santanderu leži přírodní park Cabárceno. Hlavní důvod existence parku je ochrana ohrožených druhů a ekologická výchova.  Cesta přes park vás dovede k jezerům, roklinám a skalním útvarům. Žije zde nejméně sto živočišných druhů z pěti kontinentů světa. Park je rozdělen do několika sekcí, kde mají zvířata téměř úplnou svobodu. Můžete vidět kobry, želvy, chřestýše, divoká prasata a mnohá další zvířata.

 


Několik kilometrů severné od středu města nalezneme na vysokém skalním útesu 30 metrů vysoký maják nesoucí jméno Cabo Mayor.

Jistě také stojí za zmíňku katedrála Nanebevzetí Panny Marie, zdejší radnice v Calle de los Escalantes, pláž Sardinero a  zámek Magdalena.

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Poloha a hranice Kantábrie

 

Průvodce - Kantábrie

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.