Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Kantabrie

Cestou po  Španělsku nezapomeňte zavítat na sever do provincie Kantabrie - tak zvaného „zelného Španělska“.  Pás země táhnoucího se podél Biskajského zálivu je pod nadvládou teplého oceánského klimatu, což má za následek bohatou vegetaci hrající zelenou barvou. 

Kantabrie sousedí s regiony Baskickem a Asturií. Nabízí vše, co si může člověk toužící po aktivní dovolené přát. Odpočívat tady můžete na pobřeží s nádhernými plážemi, které je lemované rybářskými vesničkami, nebo se vydejte do hor a poznejte tamější přírodu.

 

 

HISTORIE

Historie regionu sahá daleko do paleolitu. Svědectví o tom mohou podat malby v jeskyni  Altamira, která se nachází nedaleko historického městečka Santillana del Mar i další jeskyně v provincii.

První zmínka o Kantabrii je z 2. století před naším letopočtem. Několik století okupovali kraj Římani.

Roku 574 vizigótský král Liuvigild zaútočil na Kantabrii a založil zde kantabrijské hrabství. Později ve středověku ve východní části vznikaly samostatné samosprávy pozdějšího kastilského království.

V roce 1833 po schválení španělské územní reformy vznikla oficiálně provincie Santander a Kantabrie získala své administrativní centrum.

 

 

                Zdroj mapy - openstreetmap.org

 

VÝZNAMNÁ MĚSTA A MÍSTA

Hlavní město provincie Santender je významný přístav, který se pyšní nádhernou pláží El Sardinero a gotickou katedrálou z 12. století (Catedral de Nuestra Señora de la Asunción de Santander), letním sídlem královské rodiny (Palacio de la Magdalena) a spoustou dalších významných monumentů. Pokud byste se chtěli vydat za zábavou, můžete zavítat do Gran Casina.

Santillana del Mar se chlubí svými středověkými paláci a kláštery. Významný je románský kolegiální kostel z 12. století.

V Biskajském zálivu se nachází letovisko Castro Urdiales. Je to moderní městečko, které proslulo ančovičkami a sardinkami, svým přístavem a plážemi. Blízko moře objevíte kostel Santa Maria a zbytky templářského hradu.

Zavítejte do Lareda na 7 km dlouhou pláž a karneval, který se koná poslední víkend v srpnu. Nadchnout vás může obrovská sardinka na konci průvodu, která je symbolicky zapálena na pláži. Pokud byste chtěli obdivovat památky, za vidění stojí například Santa María de la Asunción kostel z 13. století.

Kantabrijské pobřeží lemují významné přístavy  Comillas nebo San Vicente de la Barquera. Comillas vás ohromí sídlem univerzity, jejíž budova je architektonický skvost. San Vicente je střeženo středověkým hradem, městem protéká řeka Escudo, přes kterou vede úchvatný most La Maza.

Historické městečko Potes spojuje čtyři údolí na soutoku řek Quiviesa a Deva. Dýchne na vás středověkou atmosféru. Je to také významný bod, pokud se budete chtít dostat do pohoří Picos de Europa.

Picos de Europa se nachází 15 km od pobřeží a je považován za nejlepší oblast pro horskou turistiku. Nyní to je národní park o rozloze 646 km² s nejvyšším vrcholem Torre de Cerredo (2648 m.n.m.), který byl roku 2003 zařazen mezi rezervace UNESCO. V parku objevíte drsnou krajinu stemnými propastmi, soutěskami, které zvou na túru. Navštivte také jiné přírodní rezervace, které jsou v oblasti.  Zavítejte do mokřadů v parku Santoña, Victorie a Joyela Marshe nebo divoké přírody parku Saya-Besaya.

Kantabrie toho nabízí ještě mnohem a mnohem více.

 

         Hotely v Kantábrii

 

 

 

 

 
                              Mohlo by vás zajímat: španělská města
  Barcelona Toledo Oviedo Almería Madrid  
  Valencie Bilbao Sevilla Zaragoza Córdoba  
             

 

 

       Čtěte také:  Seznam letišť ve Španělsku  Teplota moří

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.