Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Dinard

Dinard leží na pobřeží severovýchodní části Bretaně a ze tří stran je obklopeno plážemi a mořem. Původně šlo o  rybářskou vesničku, ovšem na konci 19. století se Dinard stal poměrně oblíbeným a módním letoviskem, takže zde byly vybudovány mnohé atraktivní luxusní domy.  Vzhledem k jejich individuálnímu a eklektickému stylu jsou tyto budovy často chráněnými stavbami.

 

 

Městečko je charakteristické dlouhými a širokými bulváry, lemovanými stromy. Ty se sbíhají na elegantních náměstích, plných elegantních restaurací a crepérií či  kaváren, jako Balthazar – le Bar à Chocolat nebo Le Cafe Rouge.

Jedny z nejatraktivnějších domů se nachází, jak jinak, na pobřeží, odkud jsou nádherné výhledy na mořskou hladinu. Nicméně i ve městě můžete spatřit zajímavé stavby, jako Maison du Prince Noir (Dům černých princů) ze 14. století, zámek Manoir de la Baronnais ze 17. století či Villa les Roches Brunes, neoklasicistní vila z konce 19. století, přístupná k prohlídce s průvodcem.

 

 

      Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Zdroj videa: YouTube CC, LooserTV  Dinard - Francie

 

Navzdor tomu, v jaké oblasti leží, má Dinard poměrně mírné klima, a to zejména díky teplým proudům v zálivu. To je jeden z důvodů, proč Dinard láká k návštěvě zejména v letních měsících, kdy je možné využít zdejší příjemné pláže, které mohou být rovněž výchozím bodem pro příjemné procházky podél pobřeží.

Mezi nejoblíbenější pláže patří Plage de Saint-Enogat, u níž si návštěvníci mohou prohlédnout ty nejpozoruhodnější vily, ovšem v létě si zde moc pohodlí neužijete, protože je často přeplněná. Další variantou je Plage de l´Ecluse, která nabízí množství zařízení a aktivit pro všechny návštěvníky. Klidnější alternativou je pak Plage du Port Blanc.

 

    Plage de L'Écluse

 

Místní přístav nabízí lodní výlety na moře. Trajektem je také možné vydat se do městečka St Malo. Pobřeží je snadno pěšky dosažitelné prakticky odkudkoliv ve městě, takže milovníci plachtění, vodních sportů či jen povalování se na pláži, se tu cítí naprosto skvěle.

V centru města se nachází široká škála obchodů, kaváren, restaurací i butiků, ale k návštěvě láká i mnoho uměleckých galerií. Perlou Dinardu je určitě Manoli, Musée et Jardin de Sculptures, kde návštěvníci prochází nebeskou zahradou s téměř 300 různými uměleckými předměty.

Vynechat určitě nelze Eglise Notre-Dame, nádherný gotický kostel na jihu Dinardu, při jehož návštěvě zaplesá srdce nejednoho milovníka a obdivovatele jemné řezbářské práce a vitrážových oken.

Techničtěji zaměření návštěvníci určitě zamíří k Le Barrage de la Rance, jedné z prvních vodních elektráren na světě, otevřené v roce 1966. Dnes je druhou největší přílivovou elektrárnou na světě a během hlavní sezóny se zde konají lodní výlety po řece.

 

     
                                     Počasí v této lokalitě  
     

 

 


Pokud však turisté upřednostňují pěší procházky, skvělou volbou je výlet podél pobřeží, směrem na východ. Kromě toho, že cestou lze obdivovat nádherné vily, takže se v duchu vrátíte do období 19. století, čeká na výletníky překrásný výhled na St. Malo přes vodu nebo na údolí Moulinet Point.

Mezi oblíbené vycházky patří také Promenade du Clair de Lune. Projdete se tak mezi pláží Prieure a Pointe du Moulinet a vede i zahradami, které jsou večer osvětlené, a hraje v nich hudba.

Pro pěší turistiku spojenou s obdivováním divoké přírody je pak ideální výlet do Le Point de la Malouine na úpatí hřebene vedle Plage de Saint Enogat, severně od města.

Rodiny s dětmi určitě zavítají do Parc de Port Breton, což je rozlehlý park, kde se kromě dětských hřišť, vodní plochy, zoologické minizahrady s asi 40 druhy zvířat, nachází i jezdecké centrum. Velkým lákadlem je i Grand Aquarium s 600 druhy různých mořských živočichů a podvodní jízdou v ponorce.

Stejně tak, pokud si chcete s dětmi užít klidné odpoledne na pláži, vydejte se asi 6 km západně od města do St. Lunaire na krásnou dlouhou písečnou pláž Longchamps, kde kromě půjčovny vodních sportovních potřeb je k dispozici i restaurace.

Kdo touží trošku zariskovat a třeba i něco vyhrát nebo jen tak zkusit štěstí, ten by měl navštívit Casino Barrière de Dinard, kde kromě tradičních her najde i vynikající restauraci s výhledem na moře. Kromě toho se zde konají různé show či kabaretní představení.

 

      

                                    Letiště Dinard (DNR)

   

Vzdálenost letiště od centra města činí cca 6 km, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Pokud se chcete cítit opravdu jako slavné osobnosti, které zde před více než stovkou let trávily své prázdniny, ubytujte se v Reine Hortense, což je exkluzivní sídlo, které kdysi vlastnil ruský princ, nacházející se nad hlavní pláží, poskytující fantastický výhled do St. Malo. Jinou luxusní variantou je třeba La Korrigane, dům s perskými koberci či starými olejomalbami. Nicméně ve městě je i řada levnějších a moderních možností ubytování, třeba Hôtel de la Cité.

Každoročně se zde v říjnu koná proslulý Festival du Film Britannique. To trošku vysvětluje přítomnost zvláštní sochy Alfreda Hitchcocka, stojícího na vejci.

 

 

Dinard je oprávněně označován za srdce Smaragdového pobřeží a jedno z nejpříjemnějších míst v Bretani. Mimo sezónu je však město spíše ospalým a nenápadným místem. Ovšem na druhou stranu také zimní procházky podél pobřeží jsou zcela velkolepé. Zkrátka v Dinardu se budete cítit báječně po celý rok.

 

 

  Přehled hotelů na portále booking.com v lokalitě Dinard

   

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Bretaň - země menhirů, kulinářských pochoutek a vína

Lorient - Ponorková velmoc v srdci Bretaně

Rennes – nejmenší z velkých měst Francie

Přehled letišť v Bretani

Jak dlouho trvá let do Bretaně?

Last minute zájezdy do Bretaně

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.