Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Rennes – nejmenší z velkých měst Francie

en.wikipedia.orgZnáte pařížský Montmartre? Jeho úzké, křivolaké uličky a specifický genius loci? Tak tohle přesně má i Rennes (čti Ren). Navíc zde najdete mnohem víc barů, kaváren a restaurací. A není tu tak draho jako v Paříži.

 

 

 

Z Paříže se do bretaňské metropole Rennes dostanete vlakem TGV za 2 hodiny. Vystoupíte na vlakovém nádraží gare de Rennes a pěšky dojdete během 10 minut do centra města.

Staré Město

Historické centrum lze rozdělit na středověkou část a na elegantní část z 18. století. V roce 1720 sužoval Rennes týden trvající zničující požár. Na prach schořelo přes 900 staveb. Středověké domy, které ustály ničivý živel, poznáte podle typické hrázděné architektury. Rozprostírají se zejména mezi ulicí Rue du Champ-Jacquet a Place des Lices směrem ke katedrále sv. Petra (Cathédrale Saint-Pierre).

Katedrála je dominantou města. Z původního pohanského chrámu se postupně přes románský kostel a gotickou katedrálu stala harmonická kombinace všech stylů zakončená neoklasicismem. Největší pýchu katerdrály najdete uvnitř. Nejde jen o strop s namalovanými kazetami, či moderní zelený oltář, ale o drobounce vyřezávaný oltář ze 16.století zobrazující život Panenky Marie.

 

 

Naproti katedrále jsou zbytky opevnění a brána Portes Mordalaises, která bývala vstupem do středověkého města.

Nedaleko katedrály je gotická kaple Saint-Yves, která slouží jako turistické centrum. Získáte zde nejen užitečnou mapku města, ale i spoustu informací o aktualních kulturních akcích.

 

Rennes

 

Letenky z Prahy do Rennes

Trasa letu s přestupem v Paříži, přehled tarifů, přímé lety z Prahy nelétají


  Mohlo by vás zajímat: Bližší informace o Letišti Rennes (RNS) si přečtěte zde


Kulturní město

Rozhodně nevynechejte Palác Bretaňského parlamentu (Palais du Parlement de Bretagne) - čas  prohlídky si  musíte zamluvit v turistickém centru. V létě se můžete zdarma podívat i do budovy Radnice (Hôtel de Ville).

Nezapomeňte na Muzeum krásných umění (Musée des Beaux-Arts)!Má otevřeno denně vyjma pondělí a státních svátků. Sbírka obshauje díla těch největších mistrů. Nepřehlédnutelná futuristická stavba kousek od vlakového nádraží jménem Les Champs Libres zahrnuje museum Bretaně, vědecké centrum, knihovnu i planetarium.

 

     
                                  Předpověď počasí -  Rennes  
     

 

Zelené město

Odpočinout od městské zástavby si můžete v některém z 60 městských parků a zahrad. Ne nadarmo se Rennes říká nejzelenější město Francie. Na jednoho obyvatele tu připadá 42 m2 zelené plochy.

Nejkrásnějším parkem je Parc du Thabor, který  má úplně všechno – přes tři tisíce rostlin, jezírka, voliéru, botanickou zahradu, hřiště pro děti, vodopád, venkovní divadlo, altánky a samozřejmě hodně trávníků na pikniky. Otevřeno je denně, takže neváhejte!

 

 

Pohádkové město

Nasát atmosféru můžete i na sobotním trhu na Place des Lices. Jde o druhý největší trh ve  Francii. Ve středověku bylo toto místo kolbiště, kde se konaly různé turnaje a hry.

Člověk si v Rennes připadá jako v jiném světě. Chcete se jen procházet po dlážděných uličkách, obdivovat středověké stavby a sem tam se zastavit na kávu v jedné z mnoha šarmantních kaváren.

 

  Hotely v této oblasti přes booking.com

Rennes

 


*Autor úvodní fotky - By Ash_Crow (Photo taken by Ash_Crow) [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Antoine TV Rennes

 

Rennes na mapě

 

Mohlo by vás zajímat:

Bretaň - země menhirů, kulinářských pochoutek a vína

Plánování letů bude jednoduší. Google uvedl nový vyhledávač letenek

1875 Kč sleva na webu Booking.com

Pujčovna aut

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.