Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Füssen

Füssen je  německé město, které se rozkládá na řece Lech při hranicích s Rakouskem. Žije tady v současnosti přibližně 15 000 obyvatel.

 

Historie ve Füssenu a okolí

První stopy osídlení lze v této lokalitě datovat už do starověku. Vedla tudy stará římská cesta Via Claudia Augusta z Itálie do hlavního města Raetie. Roku 748 na tomto místě vznikla zásluhou mnicha a misionáře sv. Magnuse a poustevna a posléze i benediktinský klášter. Ve 13. století dostává Füssen status města.

 

St. Mang, kostel a bývalý klášter

 

 

 

Dnes se jedná o populární turistický cíl. Na dlouhé dějiny upomíná dosud zachovalé historické jádro města. Nad městem se pak tyčí středověký hrad Hohes Schloss s galerií pocházející z přelomu 15. a 16. století.

Čtěte také také cestopis z této lokality: Bavorsko, země pohádek

Vyznavači kultury mohou navštívit i budovu Festspielhausu, kde se pravidelně pořádají divadelní představení a koncerty vážné i populární hudby. Z divadla, které bychom našli na břehu březích jezera Forggensee, se otevírá výhled na královské zámky Hohenschwangau a Neuschwanstein. Druhý jmenovaný je jednou z nejznámějších atrakcí v celém Německu. Neuschwanstein si nechal postavit Ludvík II. Bavorský. Pohádkově působící zámek návštěvníky nepřestává uchvacovat svou až přemrštěnou zdobností.

 

 

 

  Ubytování v této lokalitě

  Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
 

Jugendherberge Füssen

Cena na noc pro dva - 1 720 Kč
 

Blue Berghostel Füssen

Cena na noc pro dva - 2 102 Kč

 

Pro vyznavače sportu a dalších aktivit

Turisté sem jezdí nejen za bohatstvím kulturním, ale také za sportem, konkrétně za lyžováním. Městečko leží v podhůří  Alp a v jeho okolí se nachází několik lyžařských středisek a tradici zde mají i další zimní sporty jako hokej.

Rovněž v blízkosti města lze najít čtveřici jezer, a to Hopfensee, Weißensee a Alatsee a Forggensee. Zdejší velmi rozmanitá krajina je ideální i pro milovníky pěší turistiky. Najdete tu mnoho kilometrů značených tras, od těch určených k procházkám až po náročnější výstupy. Stejně tak potěší vyznavače  cyklistiky. S dětmi můžete zase zajít do lesního zábavního centra Ziegelwies. Jakmile zatoužíte po ruchu velkoměsta, neváhejte se vydat do centra města za nákupy.

 

Praha - Füssen,  vzdálenost: 509 km, Čas: 5:33.

 


Mapa - openstreetmap.org

 


 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

   

Největší jezera v Německu

   

Seznam letišť v Německu

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.