Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Salerno

 

Salerno bychom našli v  italské Kampánii, a to konkrétně při pobřeží Tyrhénského moře, v Salernském zálivu. Jedná se o metropoli stejnojmenné provincie. 

 

 

 

 

Co byste měli o Salernu a jeho historii nejprve vědět

Žije tady asi 140 000 obyvatel. Město je důležitým přístavem a také celkem relativně turistickým letoviskem.

Rozčlenit jej můžeme na tři oblasti: Na část středověkou, na tu, která vznikla až v 19. století pod vlivem rozmachu především textilního průmyslu, a na hustěji osídlenou oblast poválečnou.

 

 

Celá lokalita byla osídlena již v pravěku. První přesnější doklady lidské přítomnosti však máme až z období mezi 9. až 6. stoletím př. n. l.

O historii města jako takového již ovšem známe velmi konkrétní informace, víme, že bylo založeno přesně roku 197 př. n. l. Zasadili se o to Římané.

 

 

Nejvýraznějšího rozmachu se ale Salerno dočkalo až pod vládou Langobardů. Stěžejním mezníkem v historii bylo především založení lékařské fakulty, která tu vznikla v období pozdního středověku.

 

 

     Přehled  hotelů v Salernu

 

 

 

Které zajímavosti neopominout při návštěvě

Dnešní město tak nabízí celou řadu historických památek. Tou nejdůležitější bezesporu je románský dóm pocházející z 11. století. K němu přísluší muzeum Museo Diocesano. Dalším významným muzeem je Museo archeologico, které má ve svých sbírkách právě četné archeologické nálezy z okolí Salerna.

Nádherný je i zámek Castello di Arechi, který dnes slouží zejména pro pořádání kongresů a coby prostor pro výstavy. Nadchne vás však nádherným výhledem na město, který se odsud otevírá.

 

 

 Zdroj - openstreetmap.org

 

 

 

Nábřeží Lungomare Trieste je ideální k procházkám. Svým pojetím napodobuje francouzské promenády. Vzniklo roku 1950. Vyrazit můžete i na Corso Vittorio Emanuele, počítat je ovšem předem nutné s tím, že tu panuje čilý ruch.

 

 

Poměrně výraznou tradici tu má i sport, Salerno má vlastní fotbalový tým, úspěšné družstvo házenkářek, reprezentanty v rugby, vodním pólu a v neposlední řadě je tu populární stejně tak motosport.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Richard Randall, Salerno

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam měst v Itálii

Pět největších jezer v Itálii

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.