Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Salerno

Salerno bychom našli v  italské Kampánii, a to konkrétně při pobřeží Tyrhénského moře, v Salernském zálivu. Jedná se o metropoli stejnojmenné provincie. 

 

 

 

 

Co byste měli o Salernu a jeho historii nejprve vědět

Žije tady asi 140 000 obyvatel. Město je důležitým přístavem a také celkem relativně turistickým letoviskem. Rozčlenit jej můžeme na tři oblasti: Na část středověkou, na tu, která vznikla až v 19. století pod vlivem rozmachu především textilního průmyslu, a na hustěji osídlenou oblast poválečnou.

 

 

Celá lokalita byla osídlena již v pravěku. První přesnější doklady lidské přítomnosti však máme až z období mezi 9. až 6. stoletím př. n. l.

O historii města jako takového již ovšem známe velmi konkrétní informace, víme, že bylo založeno přesně roku 197 př. n. l. Zasadili se o to Římané.

 

 

Nejvýraznějšího rozmachu se ale Salerno dočkalo až pod vládou Langobardů. Stěžejním mezníkem v historii bylo především založení lékařské fakulty, která tu vznikla v období pozdního středověku.

 

     Přehled  hotelů v Salernu

 

 

Které zajímavosti neopominout při návštěvě

Dnešní město tak nabízí celou řadu historických památek. Tou nejdůležitější bezesporu je románský dóm pocházející z 11. století. K němu přísluší muzeum Museo Diocesano. Dalším významným muzeem je Museo archeologico, které má ve svých sbírkách právě četné archeologické nálezy z okolí Salerna.

Nádherný je i zámek Castello di Arechi, který dnes slouží zejména pro pořádání kongresů a coby prostor pro výstavy. Nadchne vás však nádherným výhledem na město, který se odsud otevírá.

 

 Zdroj - openstreetmap.org

 

 

Nábřeží Lungomare Trieste je ideální k procházkám. Svým pojetím napodobuje francouzské promenády. Vzniklo roku 1950. Vyrazit můžete i na Corso Vittorio Emanuele, počítat je ovšem předem nutné s tím, že tu panuje čilý ruch.

 

 

Poměrně výraznou tradici tu má i sport, Salerno má vlastní fotbalový tým, úspěšné družstvo házenkářek, reprezentanty v rugby, vodním pólu a v neposlední řadě je tu populární stejně tak motosport.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Richard Randall, Salerno

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Seznam měst v Itálii

Pět největších jezer v Itálii

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!