Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Torremolinos

Představte si město, kde se spojují historické památky s moderními letovisky, nabízí písčité pláže a bohatý noční život. Takovým místem je Torremolinos, město o 67 786 obyvatelích ležící na pobřeží Středozemního moře v autonomním společenství Andalusie, asi 15 kilometrů od Malagy.

 

 

 Torremolinos patří k významným turistickým centrům oblasti Costa del Sol. Nabízí spoustu možností ubytování a aktivit, jedná se o moderní turistické středisko. Láká turisty z celého věta hlavně díky stálým teplotám okolo 26 stupňů, malému množství srážek (až 300 slunečných dní ročně) a stálému příjemnému vánku. Téměř čtvrtinu obyvatel města tvoří cizinci, oblíbené je zejména mezi německými turisty.

  Tipy na hotely v této lokalitě

 

Virgen del Rocio II

Cena na noc pro dva - 1 810 Kč
  Cena na noc pro dva - 1 920 Kč
  Cena na noc pro dva - 2 010 Kč
 

Doña Ana

Cena na noc pro dva - 2 070 Kč
  Cena na noc pro dva - 2 102 Kč

 

            Torremolinos se může pyšnit dlouhou historií, bylo osídleno už v době neolitu. Město postavili Maurové ve 13. století. Jeho název se skládá ze dvou slov: Torre – věž a Molinos – mlýny, protože v minulosti se v okolí nacházelo mnoho větrných mlýnů, ze kterých se zachovalo pouze několik. Většinu své historie bylo Torremolinos malou rybářskou vesničkou, rozvoj nastal v padesátých letech 20. století, kdy sem začaly díky množství pláží a celoročně příjemnému podnebí jezdit celebrity jako Frank Sinatra nebo Ava Gardner.

Věhlas místa vedl k rozvoji masové turistiky, v Torremolinos začaly vznikat hotely a zábavní podniky. Typické jihošpanělské domky byly postupně nahrazeny výškovými budovami, ale rybářská čtvrť La Carihuela zůstala zachována. Najdete tam úzké dlážděné uličky lemované starými domky, které na vás dýchnou středověkou atmosférou. Během příjemných procházek máte možnost nakouknout do života místních obyvatel.

            Přes den z města dýchá pohodová atmosféra. K návštěvě láká množství obchodů, kaváren a restaurací, které se táhnou po celé pobřežní promenádě, a můžete v nich ochutnat nejrůznější španělské speciality. Po promenádě můžete dojít do střediska Benalmadena.

Torremolinos ale žije hlavně v noci. Je oblíbené mezi mladými lidmi, protože se zde nachází spousta klubů, barů a zábavních podniků, kde se můžete bavit celou noc. Pravidelně se tu pořádají diskotéky i představení flamenca.

 

Krokodýlí farma, webové stránky (v angličtině)

 

            Na své si přijdou i příznivci sportu. Na plážích si můžete vyzkoušet například windsurfing, paragliding a jízdu na vodních lyžích, skútrech či šlapadlech. Písečné pláže jsou ideální pro rodiny s dětmi, které si užijí i návštěvu blízkého aquaparku s různými atrakcemi. Zajímavým výletem může být také návštěva Malagy, nebo krokodýlí farmy.

Autor: Martina Arltová

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.