Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Umag

Město Umag je možné bez dlouhých diskusí označit jako jednu z perel  Chorvatska, která se nachází na severozápadě této země v Istrijské župě.

V tomto přístavním městečku o 13 000 obyvatel si na své přijdou příznivci historie, ale i sportu nebo pouhého válení u vody.

 

 

 

 

Umag vyniká bohatou historií

Umag má dlouhou historii, která sahá až do 7. století, kdy byl poprvé zmiňován jako starořímská osada. Jeho geografická poloha pak byla příčinou toho, že byl v průběhu staletí centrem zájmu různých mocností, ať již to byla Benátská republika, Rakousko-Uhersko nebo po první světové válce Itálie.

 

Trasa  autem z Prahy do Umagu, vzdálenost: 834 km. Čas: 9:11.

 


Mapa - openstreetmap.org

 

Jak se sem dostaneme? Letecky se můžete dopravit do Puly (web letiště), která je vzdálena od Umagu cca 81 km. Dále pak lze využít veřejné dopravy nebo pronájmu auta.

 

Od roku 1953 spadalo město definitivně pod Jugoslávii, aby se roku 1991 stalo součástí nově vzniklého Chorvatska. Každý příznivec historie si jistě nenechá ujít procházku středem města s bohatou středověkou urbanistickou strukturou, která se vyznačuje zachovanými křivolakými uličkami.

Pozornosti by neměly utéci ani kostely svatého Rocha, svatého Pelegrina nebo Nanebevzetí Panny Marie.

Nedaleko Umagu se rozkládá i archeologický park Sepomania s pozůstatky staveb ze starořímského období.

 


Do Umagu za sportem

Umag je však i vyvoleným místem sportovců. Každý červenec se v něm koná prestižní  tenisový turnaj ATP Croatia Open, na němž hrají nejlepší tenisté z celého světa.

Zahrát kromě tenisu si tu turisté mohou i fotbal, basketbal, volejbal, minigolf, kuželky nebo badminton, přičemž ve městě se nachází dostatek půjčoven, kde si mohou půjčit potřebné sportovní náčiní. Z vodních sportů se oblibě těší jachting, windsurfing, vodní lyžování, potápění, ale také podmořský rybolov.

 


Středomořská kuchyně upevňuje zdraví

Příznivci dobré gastronomie mohou v tamních restauracích ochutnat výtečnou středomořskou kuchyni, jež se vyznačuje především četným zastoupením pokrmů z ryb, mořských plodů i dalšími specialitami.

Na stole nesmí nikdy chybět domácí chléb s lahodícím olivovým olejem. K jídlu si lze objednat různé druhy místních istrijských vín nebo domácí ochucenou brandy. K vyhlášeným podnikům patří mimo jiné Restaurant Vera, Kantina Melon, Lido-Marina, Badi a celá řada dalších.

 

Při návštěvě Umagu se doporučuje navštívit fešty

Po uspokojení chuťových buněk je možné nasytit i duši. V historickém centru města se odehrává řada folklórních vystoupení i festivalů. Doporučit lze rozhodně takzvané fešty, na nichž je oslavován patron města svatý Pelegrin. V lapidáriu v městské věži lze obdivovat řadu kamenných artefaktů.

 

  Ubytování v této lokalitě

  Tip na hotel: Apartments Rukavina Cena na noc pro dva - 1 255 Kč
  Tip na hotel: Apartments Vera Cena na noc pro dva - 1 300 Kč

 

Příznivci koupání budou spokojeni

Osvěžit se a odpočinout si pak turisté mohou na oblázkových nebo písečných plážích, které se chlubí svoji čistotou, udržovaností a vybaveností, za což byly oceněny i prestižní Modrou vlajkou. K nejznámějším patří co do kvality pláže Laguna Stella Maris, Katoro, Kanova, Coral a Sipar.

 

Autor: Michal V.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, eNavtika Si Umag - přístav

 

 

 

Přehled last minute zájezdů do Umagu

Známé filmy, které byly natočeny v Chorvatsku

Doba letu do Chorvatska

Placení v Chorvatsku

Pujčovna aut

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.