Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce Primorsko

Pobřežní (doslova „přímořské“) městečko v provincii Burgas jihovýchodní části Bulharska se rozkládá na poloostrově obklopeném Černým mořem.

 

Trasa  autem z Prahy do Primorska, vzdálenost: 1818 km. Čas: 17:38.

 

Toto letovisko vzniklo v poměrně nedávné historii – jako Krjuprija začalo existovat až po skončení turecké nadvlády v roce 1848. V pobřeží můžeme najít trosky dřívějších starobylých měst, a zbytky hradeb lemujících plochu o velikosti třiceti hektarů.

 

 

Původně jediný hotel Tišina je dnes obklopen mnoha dalšími, které počaly svůj rozkvět koncem minulého století. Sotva čtyři tisíce obyvatel Primorska jsou zvyklé hostit každoročně početné družiny cizinců – pro svou přívětivost a pohodlné zázemí je město jedním z nejoblíbenějších cílů (nejen) českých turistů.

 

 

By Boby Dimitrov from Sofia, Bulgaria (Town of Primorsko) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 

I z toho důvodu se prodavači snaží vyjít vstříc svým zákazníkům-cizincům, a tedy není problém se v obchodech dorozumět česky, stejně jako je v restauracích běžné obdržet jídelní lístek v českém jazyce. Vše navíc jistí přítomnost Českého informačního centra, jehož součástí je knihovnička se stovkami titulů – takže ani zjištění, že jste si na dovolenou zapomněli s sebou vzít knihu, nemusí být důvodem k panice. Vedle informačního centra se nachází směnárna.

Dvě pláže, severní a jižní, nabízí perfektní možnost odpočinku – ať už zvolíte možnost lehátko + slunečník nebo se vydáte na turné po barech a hospůdkách... výběr je pouze a jen na vás.
Poblíž pláží se rozkládají chráněné písečné duny přírodní rezervace Perla, dále také přírodní říční rezervace Ropotamo. Zde je možné vydat se na projížďku lodí a zažít divokou přírodu v oblasti hnízdění vodních ptáků (např. kormoránů), nebo navštívit nedaleké Leknínové jezírko.

Primorsko myslí i na ty, které už přestane bavit moře a hledají jiný způsob osvěžení a zábavy. Aquapark nedaleko autobusového nádraží je sice poněkud skromnější co do atrakcí, ale jako alternativa strávení horkého dne, pro změnu koupáním ve sladké vodě, může být ideální.

 

   Hotely v této lokalitě  

 

 

Ve městě můžete narazit i na jiné volnočasové aktivity – od vyhlídkových letů rogalem přes projížďky na koních až po výlety po okolí nebo potápěčské kurzy – nabídka je skutečně široká.

Pokud tedy hledáte cenově dostupné a zároveň příjemné místo, kde strávit pár dnů či týdnů dovolené, možná je Primorsko pro vás to pravé. Průzračné moře, pěkné písečné pláže, spousta možností ubytování a snadná domluva v českém jazyce – kdysi zchátralé městečko se změnilo v dnešní moderní letovisko oblíbené mezi širokou veřejností.

 

Zdroj videa: YouTube CC Like Travel , Primorsko

 


Další články, které by vás mohly zajímat:

Burgas a Sozopol

Slunečné pobřeží v Bulharsku má dost místa pro rodiny i párty

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.