Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Slovenské lázně Velký Meder

Slovensko má na svém území mnoho termálních pramenů, čehož hojně využívá. Postupně vybudovalo několik lázeňských areálů, aquaparků a koupališť. Voda v bazénech musí být v letním období ochlazována, aby byla vůbec vhodná ke koupání. Naopak od podzimu do jara si můžete užívat teplou vodu v otevřených bazénech, což je ve spojení s krásnou okolní přírodou úžasný zážitek. Navíc přináší koupání v termálních koupalištích i řadu léčivých účinků.

 

 
                                   Aktuální počasí v této lokalitě
 

 

Termální lázně na  Slovensku snesou ta nejpřísnější měřítka a jsou schopné bez problémů konkurovat vyhlášeným maďarským a rakouským termálním lázním.

 

 

 

Kde najdete Velký Meder

Termální lázně Velký Meder znají starší lidé pod názvem Čalovo. Nacházejí se v jižním cípu Slovenska nedaleko maďarských hranic asi 60 km od Bratislavy. Tato lokalita nabízí klid a pohodu uprostřed krásné přírody Podunajské nížiny.

 

Trasa jízdy z Prahy do lázní Velký Meder. Vzdálenost: 398km. Čas: 4:03.

Mapa  

 

Ve městě je příležitost k procházkám a obdivování kulturních památek. Dominuje zde římskokatolický kostel, k dalším zajímavostem patří památník obětem obou světových válek, socha hudebního skladatele Bély Bartóka a krále Matěje Korvína.

Poblíž města je přírodní rezervace Klátovské rameno a Čičovské mrtvé rameno, které je ideální pro romantiky. Zřejmě nejznámější je Žitný ostrov pro své příjemné počasí a výborné podmínky pro pěší výlety a  cykloturistiku.

Samotný lázeňský areál je obklopen lesoparkem, ve kterém se můžete procházet po udržovaných a značených lesních pěšinách.

 

Termální voda a další možnosti relaxace

Horké prameny, na které jsou lázně Velký Meder napojeny, působí na poruchy kloubů, nemoci páteře, svalů a celkově má příznivé účinky na regeneraci organismu.

Využívat můžete několik venkovních i vnitřních bazénů s vodou teplou až 38°C. Kromě bazénů jsou návštěvníkům k dispozici dva tobogány, minigolf, plážový volejbal, velká pláž, dětské hřiště, maxišachy a další atrakce.

 

 

Ubytování

Velký Meder je ideální pro rodiny s dětmi i pro dvojice. Vybrat si můžete mezi hotelem, penziónem, apartmánem nebo ubytováním v soukromí. Hotelové prostředí a jeho vybavení si můžete předem prohlédnout virtuálně na webových stránkách Lázně Velký Meder.

Velkou výhodou je, že všechny ubytovací kapacity jsou přímo v lázeňském areálu. Kteroukoliv variantu ubytování si můžete zarezervovat v dostatečném předstihu na internetu, abyste se tak mohli v klidu těšit na dovolenou naplněnou relaxací, zábavou, i ozdravnými kůrami.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Motel Görföl

Cena na no pro dva - 784 Kč
 

Penzión Stefarez New

Cena na no pro čtyři - 789 Kč
 

Fridrich apartman

Cena na no pro dva - 1 045 Kč
 

EuroHeart countryside

Cena na no pro dva - 1 520 Kč

 

 


Mohlo by vás zajímat:

Skanzeny na Slovensku - zpět do historie

Kam na Slovensko: oravský Zuberec

Pohádkový svět slovenských jeskyní

Polskibus: Jednosměrné jízdenky od 13 Kč

Třídenní trek Malá Fatra aneb jak se nenechat sníst ...

Seznam lázní na Slovensku

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.