Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Španělské rekreační středisko Marbella láká hlavně v létě spousty turistů z celé Evropy

Tento turisticky vyhledávaný resort se rozkládá v jižní části Španělska, konkrétně v oblasti andaluského pobřeží Costa del Sol (Sluneční pobřeží).

Na své si zde přijdou jak lidé požadující špičkový pobyt a služby na nejvyšší úrovni, tak i lidé, kteří sem přijíždějí relaxovat, obdivovat krásy města a užívat si zdejší jedinečnou atmosféru.

V centru naleznete spoustu luxusních podniků i nekonečné množství zábavy v kteroukoli denní či noční hodinu.

 

Pláže, na kterých převažuje jemný, čistý a bílý písek s pozvolným přechodem do vody, se táhnou asi 30 kilometrů podél pobřeží, přičemž sahají až k apartmánům a hotelům, odkud je to k moři nejvýše pár minut chůze.

 

 

Při jasném počasí se vám odtud naskytne výhled na zhruba 50 kilometrů vzdálený Gibraltarský průliv, kdy máte výhled jak na stranu na území Španělska, tak na stranu na území Afriky.

 

 

Středozemní moře bývá v těchto místech sice chladnější kvůli studeným proudům z Gibraltaru, ale v horkých letních dnech poskytuje nadmíru příjemné osvěžení.

 

Ti, kteří chtějí alespoň z dálky obdivovat výstavní nemovitosti bohatých, se budou rádi procházet zejména v asi 6 kilometrů dlouhém páse mezi Marbellou a jachetním přístavem Puerto Banús.

 

Mapa, zdroj - openstreetmap.org

 

Samotná enkláva Marbella má však velmi hezké historické centrum, které se skládá z různých úzkých a křivolakých uliček s tichými zákoutími, přičemž všechny vedou na Plaza de los Naranjos (Pomerančové náměstí).

 

 

Řada domů, včetně renesanční radnice s typickými balkony, si zde zachovala původní podobu z období počátku novověku, přestože bylo město za španělské občanské války značně poškozeno.

 

Cestou z města na pláž při procházení širokého, pěšího bulváru zvaného Avenida del Mar, narazíte na deset spíše extravagantních soch Salvadora Dalího. Ten k tomuto místu ale neměl žádný vztah, takže jeho díla se zde ocitla čistě z moci peněz místního starosty, který je již pro tehdy velmi bohatou Marbellu nechal koupit v 90. letech 20. století.

 

Pobřeží Costa del Sol


Ještě za 2. světové války zde žilo pouze okolo 1000 lidí, takto prudký rozvoj turismu do podoby jak ho známe dnes se odehrál v podstatě náhodou. V dnešní době má Marbella asi 75 000 stálých obyvatel.

 

Zajímavým tipem na cestování po zdejší oblasti je zajisté také průzkum vnitrozemí. Abyste mohli objevit co nejvíce zajímavých míst, bylo by dobré si od zdejších obyvatel na nějakou chvíli pronajmout auto, které si zde můžete půjčit za pár korun téměř na každém rohu.

 

Přehled ubytování v této lokalitě přes booking.com
 

 

Nabízí se například návštěva přístavního města Málaga, nebo do přibližně stejně vzdálené oblasti proslulých Pueblos blancos, čili bílých městeček. Svůj název mají oprávněně, bez výjimky bíle natřené fasády vytváří zejména za nízkého slunce úžasné barevné kontrasty.

Autor: Klára Ličmanová

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.