Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Starobylé město Siena

Siena se nachází v centrální části  italského Toskánska a jde současně i o metropoli provincie téhož jména.

 

 

 

 

Poznejte toskánský klenot

Město se zhruba 54 000 obyvateli je známé především svou bohatou historií.

První stopy osídlení sahají zhruba do roku 900 až 400 př. n. l., kdy se zde usadili Etruskové. Legenda ovšem zná jinou verzi. Podle ní za vznikem Sieny stojí Senus, syn Rema, který byl jedním ze zakladatelů Říma.

 

 

    

    Mapa - zdroj: openstreetmap.org

 

Za časů starověkého Říma v těchto místech pak vznikla vojenská kolonie a Siena svůj význam neztratila ani v průběhu středověku. Na přelomu 12. a 13. století šlo dokonce o jedno z nejvýznamnějších evropských měst.

 

 

Svůj typický středověký ráz si zachovala, našli byste zde množství připomínek gotické architektury. Řada památek je věnována patronce města sv. Kateřině. Cenné historické jádro bylo dokonce zapsáno na seznam UNESCO.

 

    Hotely v této lokalitě

 

 

 

Co vidět a zažít ve Sieně

Srdcem je náměstí Piazza del Campo netradičního tvaru evokujícího mušli. Pravidelně se na tomto prostranství pořádá oblíbená slavnost, která se jmenuje Palio, původně náboženská sloužící k uctění Panny Marie. Dnes je nejatraktivnějším prvkem, a to zejména pro turisty, dostih na neosedlaných  koních. Byť proti němu stále brojí ochránci zvířat, tato tradice existuje již od 16. století.

Náměstí se svažuje k radnici. V Palazzo Pubblico v současnosti sídlí muzeum s freskami slavného gotického malíře Lorenzettiho. Dominantou budovy je věž Torre del Mangia měřící 102 metrů, ze které je krásný výhled do okolí.

 

 

Na své si tu tak přijdou především milovníci historie a kultury. Za návštěvu stojí též bývalá nemocnice Ospedale di Santa Maria della Scala, v současnosti galerie, která je jedním z klíčových center umění a kultury, dále Museo dell´Opera del Dumo nebo galerie Pinacoteca Nazionale.

Na turisty se tady myslí i s množstvím  kaváren a restaurací. Mimo cestovního ruchu je pro zdejší ekonomiku důležitým odvětvím také bankovnictví. Místní Monte dei Paschi je totiž nejstarší dosud fungující bankou na světě.

 

     
                   Předpověď počasí - Siena  
     
   
 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Travel Moustache, Siena - Italy Trip - březen 2017

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Vše, co je důležité vědět před cestou do Toskánska

Co navštívit při cestě do toskánského města Arezzo

Florencie a nejdůležitější body dějin

Last minute dovolená v oblasti Toskánska - přehled

Seznam letišť v Toskánsku

Města v Toskánsku

Doba letu do Itálie

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.