Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Taormina - mystická kráska Sicílie

Pokud navštívíte Sicílii, rozhodně byste si neměli nechat ujít návštěvu města Taormina. Leží na kopci Monte Mauro, má jen zhruba 11 000 obyvatel a jde o nejstarší město na Sicílii, založené ještě před příchodem starých Řeků v 7. století před Kristem.

 

 

Město bylo v minulosti velmi oblíbeným letoviskem mnoha slavných umělců, kteří zde hledali inspiraci. V roce 1787 se zde na čas zastavil největší německý básník Johan Wolfgang Goethe, aby pak napsal své dílo Italská cesta. Toto město si oblíbili i další mistři pera jako Alexandre Dumas, Guy de Maupassant, Oscar Wilde či John Steinbeck.

 

 

Taormina jako pýcha Sicílie se právem hrdí přívlastky nejmalebnější, nejznámější, nejstarší, ale zároveň nejdražší turistické centrum ostrova. Je luxusním hnízdem boháčů z téměř celého světa, kteří si oblíbili zdejší podnebí a nádhernou polohu na terase svahu hory Monte Tauro.

 

Ubytování v této lokalitě

 

B&B La Siesta

Cena na noc pro dva - 1 150 Kč
 

Magda Dom

Cena na noc pro dva - 1 350 Kč
 

Studio Catena

Cena na noc pro dva - 1 422 Kč

 

Nejznámější historickou památkou v Taormině je divadlo "Teatro antico", které začaly budovat Řekové ve třetím století před Kristem, později ho architektonicky dotvořily Římané. Za příznivého počasí je přímo z ruin divadla výhled na město a majestátnou Etnu.

Dalším krásným místem Taorminy, které určitě stojí za návštěvu, je Corso Umberto a náměstí Piazza 9. Aprile. Nádherná procházka nejrušnější ulicí města s množstvím rozkvetlých balkónů, obchůdků se starožitnostmi, oblečením, suvenýry a restauracemi rozhodně stojí za to! Náměstí je obklopeno pěknými stavbami, je z něj výhled na moře i na sopku Etnu.

Taormina nabízí turistům vše, na co si vzpomenou. Je zde množství restaurací a hotelů, město je rozloženo vysoko nad mořem, nad písečnými plážemi. Město láká nejen svou krásou, ale i rozmanitým pobřežím. Najdete zde písečné a o pár stovek metrů i kamenité pláže.

 

 

Do samotného centra města se dostanete kyvadlovou dopravou, popřípadě lanovkou. Hned při vstupu přes dvě zdobené brány pochopíte, že město snad ani na sklonku dne neutichá. Italský temperament a návštěvnost města vás o tom rychle přesvědčí.

Francouzský spisovatel Guy de Maupassant napsal, že toto místo je obrazem, na kterém najdete vše, co bylo na zemi stvořené pro potěšení oka, ducha a fantazie. Neváhejte a přijďte se o pravdivosti jeho slov přesvědčit sami!

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Round Trip Consulting - Events and Tourism in Sicily

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Přehled italských měst

Seznam letišť na Sicílii

Největší italská jezera

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.