Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ve Splitu si dovolenou užijí doslova všichni

Foto, en.wikipedia.orgDíky historii ovlivněné Řeky a Římany a umístění na východním pobřeží Jaderského moře má město Split bohatou kulturu, krásnou architekturu a není tu ani nouze o zábavu. V typicky středomořském městě si najdou zábavu páry, rodiny i jednotlivci.

 

Projďete se po staletých uličkách a vychutnejte si jejich historickou atmosféru nebo si užijte krásnou přírodu, která je hned na prahu města.

 

 

Současný Split se se svými 180 tisíci obyvateli stal neoficiálním hlavním městem Dalmácie. Původně bylo město vystavěné jen okolo paláce římského císaře Diokleciána. Ten je jednou ze zastávek, kterou při návštěvě města nesmíte vynechat.

 

Split

    Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

    Ubytování ve Splitu

 

Adriatic Hostel

Cena na noc pro jednoho - 559 Kč
 

Tchaikovsky Hostel Split

Cena na noc pro jednoho - 605 Kč

 

Foto, en.wikipedia.org

    Pohled na přístav ve Splitu

 

Diokleciánův palác

Dobře zachovalé pozůstatky této víc než 1700 let staré památky jsou stále dominantou města. Víc než palác nebo muzeum jsou ale pravým srdcem města protkaným uličkami, obchody a restauracemi. Chcete-li se dozvědět historické zajímavosti, zajděte na prohlídku paláce – vyplatí se, protože se seznámíte s mnohými fakty a detaily, které byste sami jinak přehlédli.

 

Foto, en.wikipedia.org

    Diokleciánův palác

Muzea

V komplexu paláce narazíte na malé městské muzeum, umístěné v gotickém paláci z 15. století. Projdete jej rychle a získáte dobrý přehled o historii a rozvoji města v průběhu času.

Ve starém městě můžete navštívit Etnografické muzeum s výhodným nízkým vstupným a prohlédnout si keramiku, tradiční oděvy, nábytek a další předměty z historického života obyvatel Splitu.

Archeologické muzeum je nejstarším muzeem v Chorvatsku a vystavuje artefakty ze starého Řecka, Říma, ranného křesťanství a prehistorické doby. Ze starého města sem dojdete za 15 minut.

 

Foto, en.wikipedia.org

    Archeologické Museum


Kopec Marjan

Okouzlující výhled se vám naskytne, když vyšplháte na kopec Marjan ležící asi 178 metrů nad mořem. Kopec je na západní straně Splitu a nabízí spoustu stezek pro outdoorové aktivity, pítka, zastávky s výhledem a na jednom konci dokonce pláže. Navíc si na kopci, ale i po celém městě, můžete pronajmout kolo a projet si sami různá zákoutí.

 

Kopec

     Kopec Marjan

 

Tržiště

Před výletem nebo poznáváním města zamiřte pro čerstvé zásoby na místní tržiště. Pazar najdete na východní straně starého města, hned vedle Stříbrné brány a zdí Diokleciánova paláce. Nabízí tu všechno, od turistických suvenýrů a doplňků po čerstvé ovoce a zeleninu a po poledni, ke konci zavírací doby, můžete ulovit i slevy. Máte-li kde vařit, určitě oceníte nabídku na trhu Peškarja, který je celý zaměřený na ryby.

 

Letenky z Prahy do Splitu

Přímé spojení nabízí např. dopravce ČSA, cena zpátečních letenek se pohybuje kolem 5 600 Kč

 Přehled tarifů na Kiwi.com

 

         
Nově taky můžete toto krásné chorvatské město navštívit díky autobusové lince Student Agency při odjezdu z Brna, Prahy. Ceny jednosměrných jízdenek začínají na 1 100 Kč
         

 

Autor: Kristýna Hašková

 

 


*Autor úvodní fotky - By DIREKTOR (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Zdroj videa: YouTube CC,Ynech, Split

 

 

Mohlo by vás zajímat:

S Flixbusem na prázdniny do Chorvatska

Jakou měnou platit v Chorvatsku?

Diokleciánův palác ve Splitu

Letiště Split (SPU)

Doba letu do Splitu

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.