Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Víte, kam vyrazit na podzim? Kyperská Ayia Napa je nádherná i mimo sezonu

Trápí vás, že léto utíká jako voda a vy jste letos nikde nebyli? Nevadí, to nejlepší na vás totiž teprve čeká. Příjemné podzimní slunce dodá vaší dovolené nový rozměr. Babí léto a taky podzim na Kypru dokáže vlít do žil energii, klid a pohodu, ze které budete moct čerpat sílu po celou zimu.

 

 

O koupání nepřijdete

Podzimních plískanic a zatažené oblohy se nemusíte obávat, na Kypru svítí slunce víc než 300 dní v roce, takže by vás musela dohnat opravdu velká smůla, aby zrovna pršelo. Moře bývá příjemně teplé do října, někdy až do poloviny listopadu.

Slunce v tomto období sice již ztratilo svou sílu, kterou mělo v letních měsících, zato si můžete užít sluneční paprsky, které nepálí, ale příjemně hřejí. Podzim je ideální dobou k dlouhým procházkám po plážích, výletům a poznávání krásné kyperské přírody, která se začíná vybarvovat do žluto oranžova. Překrásný pohled vám poskytnou také vinice koupající se v podzimním slunci.

 

 

Mapa - openstreetmap.org  

 

Zdroj videa: YouTube CC eL&Di, Ayia Napa

 

Místo opředené pověstmi

Afroditin ostrov, nebo taky ostrov lásky, to jsou další známá označení pro Kypr opředený mnoha legendami. Jednou z nich je kouzlo věčného mládí ukryté u Afroditiny skály. Ten, kdo se vykoupe v této vodě, při úplňku o půlnoci a zcela nahý, by měl omládnout a zkrásnět.

Spousty legend a povídaček se můžete dozvědět od místních obyvatel. Jsou totiž milý a pohostinní, na podzim s ubývajícími turisty obzvlášť.

 

   Ubytování v této lokalitě

 

 

Barbara Tourist Apartments

Cena na noc pro dva - 1 350 Kč
 

Simos Magic Apartments 1

Cena na noc pro dva - 1 438 Kč
 

Sunset Apartments

Cena na noc pro dva - 1 480 Kč

 

 

Výlety za historií

Jedním z nejoblíbenějších letovisek na Kypru je v sezoně i mimo ni Ayia Napa, ležící na západním pobřeží ostrova. Odtud můžete vyrážet nejen k pohádkově průzračnému moří, vyhřívat se na písečných plážích s bílým pískem, ale taky poznávat místa, která jsou tu celá tisíciletí.

Jedním z takových míst je Afroditin chrám, který spatřil světlo světa již ve 12. století př. n. l. Proto nebuďte zklamaní, když objevíte pouze základy stavby, i tak jsou ruiny obrovskou vzácností. Na místě můžete zažít neopakovatelnou atmosféru a sáhnout si na kameny, do kterých tesaly lidské ruce před více než 3000 lety.   

Autor: Ivana Rašková

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Antonis, Ayia Napa

 

Mohlo by vás zajímat:

Kypr - jih proti severu

Průvodce městem Famagusta

Kypr – Nemusíte utratit mnoho jen proto, že jste na ...

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.