Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vyrazte za romantikou k jezeru Ossiacher See

Plánujete romantickou letní dovolenou, ale nechcete vybírat klasické lokality, mezi které patří např. Máchovo jezero, Paříž nebo Chorvatsko? Nechte se okouzlit  rakouskou přírodou u jezera Ossiacher See!

Ve spolkové zemi Korutany leží nedaleko druhého největšího města této oblasti Villachu jezero, které díky své rozloze patří k těm největším v kraji. Táhne se jedenáct kilometrů malebnou, příjemnou a relativně plochou jezerní krajinou. Ve vodní hladině se lesknou dech beroucí alpské štíty.

 

 

 

 

Nejen pro zdatné turisty

Kolem jezera se sice tyčí hory, které přímo vybízejí ke svému zdolání, ale rozhodně by neměly být argumentem, proč sem z důvodu nedostatečné fyzické kondice nezavítat.

Krajinu u jezera jistě ocení všichni příznivci golfu, díky plochým a rozlehlým pláním se zde tento sport dá provozovat po celou letní sezónu.

Jezero pochopitelně nabízí skvělou příležitost také těm, jejichž koníčkem jsou vodní sporty – nejen plavání a potápění, ale i vodní lyžování, motorové čluny, jízda na banánu a podobně.

 

Ubytování

Tip na hotel: Ferienwohnungen Rosi Cena na noc pro dva - 1 620 Kč
Tip na hotel: Hotel Kuchler-Wirt Cena na noc pro dva - 2 120 Kč

 

Romantika i zábava

Pokud sem chcete vyrazit s partnerem/partnerkou, můžete se ubytovat v luxusním hotelu, vyjet lanovkou na vrchol masivu Gerlitzen, odkud je úchvatný výhled, a samozřejmě si užít výbornou kuchyň – směsici mnoha národností.

Zábavu představují nejen vodní sporty, ale také známý hudební festival, který se na Ossiachu každé léto koná. V červenci a v srpnu to žije nejen na jezeře, ale především v centru nedalekého Villachu.

 

By Jesololido (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons  

 

Výlet do okolí

Pokud by vám nestačil pobyt u jezera, máte příležitost vyrazit na průzkum do okolí. Samotný Villach je nádherné město s kompletní infrastrukturou, řadou kulturních památek a příležitostí k zábavě. Navštívit můžete také řadu lázeňských objektů.

Ať už vás láká turistika, koupání nebo příroda, u Ossiacher See si dovolenou určitě vychutnáte.

 

Zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

     
    Čtěte také:
   

5 největších jezer v Rakousku

   

Seznam měst v Rakousku

   

Hranice Rakouska

   

Skiarealy Rakousko

     

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.