Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Do Villachu nejen na lyže

Druhé největší město Korutan Villach leží v jižním  Rakousku. Město se nachází na řece Dravě a jeho historie sahá až do doby kamenné. Metropole je to velice rušná a rozhodně se v ní nebudete nudit.

 

 

 

 

 

Umístění – ideální zimní i letní prázdninová destinace

Villach se nachází na soutoku dvou řek, Dravy a Gail. Je důležitým dopravním uzlem celé oblasti jižního Rakouska. V metropoli žije okolo 58 tisíc obyvatel. Město Villach je umístěno na velice dobrém místě. Všichni turisté si zde přijdou na své, metropole má co nabídnout.

Blízko města se nachází lyžařské centrum, takže zejména sportovně založení lidé budou mít kam vyrazit. Sjezdovka je široká až 120 metrů, ovšem místy je poměrně strmá. Další tratě na lyžování se potom nachází v blízkosti jezer Ossiacher See a Faaker See. Kromě toho, že si krásně zalyžujete, můžete si dovézt i opálení, protože slunce zde svítí průměrně 300 dní v roce.

Villach je díky svému umístění vhodný jako vaše zimní i letní prázdninová destinace. V létě je nejlepší se uchýlit k jezerům, jejichž voda dosahuje teploty až  29 °C – proto se této oblasti někdy přezdívá alpský Karibik.

Kromě lyžování se můžete uchýlit do termálních lázní (více informací načerpejte zde - http://kaerntentherme.com/kt-en) nebo moderního aquaparku.

 

 

Historie města

Villach má za sebou těžké časy. Jeho historie sahá až do doby kamenné, později tu sídlili Římané. Ve 14. století bylo město zasaženo velkým zemětřesením, to bohužel nebylo jediné, v 17. století se historie opakovala. Kromě zemětřesení byla metropole zasažena také požáry, za druhé světové války bylo navíc na město provedeno 52 náletů, který zničily jeho značnou část.

 

Kde složit hlavu na noc?

Tip na hotel:  Sportpark Warmbad-Villach Cena pro dva - 1 854 Kč

 

Zajímavé památky

Vzhledem k tomu, jak je město staré, je jasné, že oplývá i množstvím památek. Ve staré části města je mnoho historických budov, které jsou krásně opravené. Zajímavé je náměstí, na němž stojí dům slavného lékaře Paracelsa. Další půvabnou památkou je kostel sv. Jakuba nebo kostel sv. Kříže. K tomuto kostelu se dokonce váže legenda, která praví, že tu jednoho dne vyrostl ze země dřevěný kříž.

Kromě církevních památek můžete vyrazit do nedalekého muzea. V muzeu se můžete dozvědět všechno možné o samotné historii města. Muzeum se kromě toho pyšní velice zajímavým exponátem. Je jím sarkofág zhruba sedmileté dívky, který byl nalezen na dně řeky Drávy.

Jak už jsme se zmiňovali výše, ve Villachu si můžete užít i termální prameny. Tři kilometry od centra města se nachází lázně Warmbad. Lázně byly založeny v 16. století již zmiňovaným Paracelsem. Ten využil léčivou sílu šesti pramenů, kterými každý den proteče až 40 milionů litrů termální vody.

 

 

Villach je také dobrým výletním místem pro  cyklisty. Na kole se můžete vydat třeba kolem jezer. Populární jsou zejména eBiky – elektrokola, s kterými ujedete až 40 kilometrů. Pokud máte raději náročnější terén, lze si vyjet až do hor. Pro ty méně zdatné nebo pohodové cyklisty je určena dlouhá cyklostezka vedoucí z centra města kolem řeky Drávy.

Villach je ideálním místem pro vaši dovolenou. Můžete se vydat prozkoumat historické části města, vyjet si do  hor nebo zajít do lázní.

Autor: Nikol Drozdová

 

 

Trasa autem z Prahy. Vzdálenost: 538km. Čas: 5:55, zdroj - openstreetmap.org

 

    Další lyžařská střediska

  Zell am See Nassfeld Stubai

Obertauern

 
  Kitzbühel Semmering Sölden

Bad Gastein

 

 

logo

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 29.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.